Для чого потрібні громадські організації в ОТГ та як їх створювати

  Які завдання може виконувати громадська організація в територіальній громаді? Сприяти вирішенню соціальних, екологічних, освітніх чи соціальних проблем, або підтримувати і реалізовувати молодіжні ініціативи, вести просвітницьку діяльність чи захищати культурну спадщину, розвивати фізичну культуру і спорт, сприяти розвитку громадянської самосвідомості мешканців громади – будь-який напрямок діяльності може бути корисний для розвитку громади загалом і для кожного її мешканця зокрема. Головне в тому, що громадська організація об’єднує активних людей – генераторів позитивних змін і долучає до діяльності щораз ширше коло учасників цих змін.

  Як обрати напрям діяльності громадської організації в громаді? Як створити організацію та проводити її діяльність? Як та де отримати фінансування для проєктів, здійснюваних організацією? І як, нарешті, налагоджувати взаємодію з органами державної влади та органами місцевого самоврядування? Ці та інші не менш цікаві питання обговорювали сьогодні учасники навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Як створювати неприбуткові громадські організації в об’єднаній територіальній громаді та сприяти їхній діяльності?». Навчання провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації для працівників виконкомів рад об’єднаних територіальних громад.

 Практичним досвідом діяльності поділилися Оксана Стельмах – представник  ГО «Інформаційний простір», Володимир Онищук – керівник Корюківської міської молодіжної громадської організації «Альтернатива» та Анжела Тимченко – директор Ніжинського міського молодіжного центру.

  Учасники зустрічі зійшлися на думці, що громадська організація має бути елементом системної роботи в територіальній громаді з її мешканцями, яких необхідно спонукати до участі в процесах прийняття рішень та проведення діяльності щодо розвитку своєї громади.

 Час оприлюднення: 29 січня 2020 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676-052