Вивчаємо новації у сфері публічних закупівель

  Ключові положення нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі”, основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час  висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого 2020 р.

 Впродовж двох днів фахівці з питань публічних закупівель мали нагоду отримати фахові консультації про новацій законодавства, планування та проведення процедур закупівель.

 Розглядалися нововведення щодо закупівель електроенергії та комунальних послуг за новими правилами; зміни в організації закупівельної діяльності замовника, застосуванні переговорної процедури закупівлі та нові особливості оскарження закупівель.

  Учасники семінару відпрацювали серію практичних кейсів, що стосувалися:

– планування закупівель за новими правилами;

– визначення предмета закупівлі;

– підготовка тендерної документації та внесення змін до неї;

– проведення відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу;

– проведення спрощеної процедури закупівлі.

– укладання договорів про закупівлю.

  Також увага присутніх зверталася на інформаційні джерела та аналітичні інструменти у сфері публічних закупівель; особливості відповідальності, заходи щодо моніторингу у сфері закупівель та застосування системи ризик-індикаторів.

Час оприлюднення: 26 лютого 2020 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: 676- 052

Територіальні громади та їх генеральні плани

   Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад під час навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Містобудівна діяльність та просторове планування в громадах і районах»,  яке проходило 25 лютого у гостинній Сосницькій громаді за участі Управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації і Чернігівського центру підвищення кваліфікації.

 Відкриваючи семінар, Олександр Дмитрюк, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, зауважив, що в Чернігівській області понад півтори тисячі населених пунктів, і тільки 119 з них мають нові затверджені генеральні плани. Тим часом просторове планування допомагає закласти  умови комфортності та забезпечити доступність об’єктів інфраструктури для людей. Продумано створена містобудівна документація допомагає сформувати концепцію розвитку громади, привернути увагу до потенційних об’єктів залучення інвестицій. У зв’язку з цим селищний голова  Андрій Портний зауважив, що терміни погодження і затвердження містобудівної документації занадто довгі, їх необхідно скоротити, ввівши граничні строки, щоб планування розвитку громади було актуальним і динамічним.

 На важливості участі громадськості в процесі створення містобудівної документації та забезпечення її доступності наголошував Сергій Куреня, заступник начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – начальник відділу містобудівного кадастру та моніторингу. Він також  поінформував про сучасний стан нормативно-правового забезпечення у сфері містобудівної діяльності, про сучасні можливості містобудівного кадастру як основного інструменту управління розвитком територій, про можливості і переваги, які надає створення геопорталів об’єднаних територіальних громад.

  Практичні аспекти розроблення детальних планів для потреб територіальних громад розглянули учасники семінару разом з Вадимом Овдієнкомрозробником містобудівної документації.

  У ході навчання начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Валентина Ганжа ознайомила посадовців з методикою здійснення стратегічної екологічної оцінки в процесі формування документів державного планування, акцентувала увагу на  важливості та необхідності такої оцінки.

 Учасники зустрічі мали можливість отримати відповіді на питання щодо практичних аспектів містобудівної діяльності та просторового планування.

Час оприлюднення: 25 лютого 2020 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676-052

Проблеми розвитку житлово-комунального господарства та шляхи їх вирішення

Проблеми функціонування та перспективи розвитку житлово-комунального господарства обговорюють посадовці, що зібрались на навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Реалізація державної політики щодо комплексного розвитку житлово-комунального господарства». Семінар проводить Чернігівський центр підвищення кваліфікації за участі Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області.

Учасники навчання розглянули практичні аспекти законодавства у сфері обліку теплової енергії та водопостачання, пожежної безпеки, ліцензування певних видів господарської діяльності в житлово-комунальному господарстві.

Жваве обговорення викликали питання приватизації, укладення і виконання договорів оренди комунального майна.

Слухачів цікавили практики застосування альтернативних джерел енергії в бюджетних будівлях, оптимізація схем теплопостачання, а також питання пожежної безпеки багатоквартирних житлових будинків.

Під час зустрічі за «круглим столом» з представниками Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, Програми підтримки Фонду енергоефективності України в Чернігівській області та програми ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Чернігівській області учасники семінару обговорять питання реалізації державної та місцевої політики у сфері підвищення енергоефективності житлових будинків.

Час оприлюднення: 27 лютого 2020 р.

Виконавець: Підгайний П.М.

конт. тел.: (0462) 676-052