Підвищення кваліфікації в умовах карантину: здобутки та перспективи

   30 квітня Національне агентство України з питань державної служби з провело перший загальноукраїнський семінар із центрами підвищення кваліфікації та іншими зацікавленими сторонами (всього 72 учасники), в якому взяли участь й працівники Чернігівського центру. Тема: “Питання організації підвищення кваліфікації в умовах запровадження карантину у закладах післядипломної освіти”. Модерував виконуючий обов’язки голови НАДС Володимир Купрій.
Обговорювалися такі напрями:
– використання технологій дистанційного навчання у навчальному процесі закладів підвищення кваліфікації;
– питання розробки та погодження з НАДС програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
– проведення конкурсу «Кращі практики впровадження освітніх інновацій у системі професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад» у 2020 році.

 Наголошувалося – дистанційна форма навчання (в режимі реального та віддаленого часу) за умов карантину – основний інструмент донесення знань та найактуальнішої інформації до цільової аудиторії. Вона висуває підвищені вимоги до професійного рівня викладача, його вміння зацікавити та “завести” розхолоджену аудиторію, а також до добору тематики семінарів. Так само на зацікавлення потенційних учасників повинні спрямовуватися й професійні програми підвищення кваліфікації – витримані за формою та водночас позбавлені зайвих “канцеляризмів” і перевантаження у змісті.

 На семінарі пролунала пропозиція щодо відзначення 25-річчя діяльності мережі системи навчання держслужбовців, посадових осіб місцевого самоврядування. До неї належать і центри підвищення кваліфікації, засновані згідно з указом Президента України від 30 травня 1995 р.