Реформування служби в органах влади: що змінюється?

    Які зміни очікуються в оплаті державних службовців, як прийняти людину на посаду державної служби за контрактом, як підвищувати кваліфікацію держслужбовцям та посадовим особам місцевого самоврядування в умовах карантину та інші нагальні питання цікавили учасників онлайн-навчання «Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування», що проходило 17 червня. Захід організований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з Національним агентством України з питань дежравної служби  та Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

  Всього до вебінару долучилися 95 учасників, серед яких – керівники апаратів райдержадміністрацій, керуючі справами виконавчих апаратів міських рад міст обласного значення, начальники відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

  Отже, що змінюється? Насамперед, підходи до оплати праці державних службовців. За словами заступника голови Нацдержслужби Андрія Заболотного метою Концепції реформування системи оплати праці є оптимальна структура зарплати держслужбовців та справедливий розподіл фондів оплати між державними органами. Передбачається, що стала складова зарплати держслужбовця має бути не менше 70%, а її  обсяг в цілому залежатиме від рівня відповідальності та функціонального навантаження на конкретну посаду. У зв’язку з цим буде розроблена відповідна класифікація посад.

  З травня поточного року запроваджується нова форма Особової картки державного службовця, яка заповнюється в електронній формі. Начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях Олександр Якубенко детально розповів про те, які позиції в ній заповнюються держслужбовцем, а які – працівником служби персоналу, порядок зберігання та внесення змін.

  Заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби Ірина Галайко висвітлила алгоритм призначення на вакантну посаду державної служби в умовах карантину шляхом укладання контракту.

  «Від обов’язку постійно підвищувати кваліфікацію державних службовців ніхто не звільняв», – наголосила  в.о. директора Генерального департаменту з питань професійного розвитку Нацдежрслужби Людмила Рикова. Разом з керівником експертної групи з питань розвитку системи професійного навчання Департаменту Юлією Вернигор та експертом Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Наталією Гнидюк вони звернули увагу учасників на можливості для навчань в дистанційному режимі, які надають заклади післядипломної освіти, зокрема, через Портал управління знаннями. Також був презентований проект змін в системі професійного навчання. Державні службовці можуть розраховувати на збільшення обсягів кредиту за самоосвітою, а також отримують можливість коригувати індивідуальні програми підвищення кваліфікації.

 

Час оприлюднення: 17 червня 2020 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052