ОТГ Чернігівської області дуже зацікавилися можливостями, які надає Програма DOBRE для створення ефективної системи управління на місцевому рівні, та розвитку. Про це свідчить 59 підключень до вебінару, що проводився 9 липня. Проходив він у форматі розширеної консультації – викладачі (Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку, Володимир Бойко, директор Центру підвищення кваліфікації та Юлія Федосенко, начальник відділу з питань інвестиційної політики Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації) детально розглянули всі частини проєктної заявки та відповіли на питання.
Зокрема, наголошувалося – це складна аплікаційна форма, яку не можна заповнити за три дні. Якість роботи також потребує об`єднання зусиль фахівців у різних галузях. Це колективна праця. Водночас варто мати на увазі: Програма DOBRE – переважна “м`яка”, тобто спрямована на розвиток людського потенціалу, створення ефективнішої системи управління місцевими ресурсами. Однак вона містить доволі суттєвий “твердий”, тобто інфраструктурний елемент, що дозволяє не лише запровадити зміни, але й відчути ефект від кращої організації.
Спікери зазначали: особливу увагу необхідно звернути на висвітлення форм залучення громадськості до участі у розвитку території. Попри те, що у заявці є окремий розділ повністю присвячений партисипації, її елементи варто висвітлювати скрізь.
Ще одна порада: на питання анкети треба відповідати максимально повно та змістовно, адже донор не повинен здогадуватися про наявність чи відсутність ресурсів на території або ж форм роботи в ОТГ. Заявка – це спосіб самовираження громади, засіб презентувати свої можливості, привернути увагу донорів не лише DOBRE.
Під час спілкування наголошувалося – обласна влада прагне, аби якнайбільше громад Чернігівщини взяли участь у конкурсі програми DOBRE та стали його переможцями. Тож сприятиме ОТГ у зборі інформації. У будь-якому випадку процес підготовки заявки – це хороший засіб самомоніторингу. Головна умова участі у Програмі – якісно заповнена заявка.
Співорганізатори семінару – Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації, Агенція регіонального розвитку, Департамент розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації.
Час оприлюднення: 9 липня 2020 року
Виконавець: Левченко Н.
конт. тел.: (0462) 676 052