Професійна програма для працівників територіальних підрозділів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

            Після трьохтижневої роботи в режимі відкладеного часу за допомогою платформи Moodle, розпочався тиждень онлайн навчання в режимі реального часу за спеціальною професійною програмою підвищення кваліфікації для працівників територіальних підрозділів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

          Державні службовці категорій “Б” та “В” протягом п’яти днів  за допомогою платформи 3 СХ опрацьовуватимуть питання практичних аспектів проходження державної служби; антикорупційного законодавства; тенденцій та пріоритетів розвитку інформаційно – телекомунікаційної системи Пенсійного фонду України; питання захисту інформації; судову практику за участю органів Пенсійного фонду України; документування управлінської інформації в електронній формі; стандарти обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України тощо. Навчання завершиться підсумковим комп’ютерним тестуванням.

Час оприлюднення: 13 липня 2020 року
Виконавець: Коваленко Н.
конт. тел.: (0462) 676 052

Теоретичні та практичні аспекти процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

Обговорили учасники навчання  «Організація надання комплексу послуг у громадах відповідно до потреб сімей, діти з яких перебувають у закладах інституційного догляду», який проводив Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації спільно зі Службою у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Про особливості, практичні сторони та правові засади реформування системи правового захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, говорила з учасниками зустрічі державна експертка експертної групи з питань реформування системи усиновлення та захисту прав дітей Мінсоцполітики Любов Солодухіна. Вона, зокрема, відмітила, що Чернігівська область – серед лідерів у цій сфері реформування.

Представники Служби у справах дітей обговорили зі слухачами регіональний план та складові деінституціалізації – процесу заміни системи інституційного догляду на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі. Зупинились також на важливих питаннях аналізу ситуації щодо дітей, які виховуються в інтернатних закладах, створення і діяльності міждисциплінарної команди, яка опікуватиметься такими питаннями.

Наталія Кравченко, завідувачка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Ушинського, поінформувала слухачів про реалізацію державної політики стосовно доступності освіти для всіх без винятку дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами. Акцентувала увагу на пріоритетному значенні інклюзивної освіти та особливостях діяльності регіональних інклюзивно-ресурсних центрів.

Фахівці обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розглянули питання оцінки потреб вихованців інтернатних закладів та їх сімей, а також потреб територіальної громади в соціальних послугах вразливим категоріям сімей та осіб. Були окреслені напрямки та перспективи розвитку таких послуг, адже тепер саме на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад покладаються функції надання соціальних послуг.

Час оприлюднення: 13 липня 2020 року
Виконавець: Левченко Н.
конт. тел.: (0462) 676 052