Громади Чернігівщини опановують відкриті дані

   Що розуміється під поняттям «відкриті дані», яка різниця між відкритими даними та публічною інформацією, в чому полягає користь відкритих даних для держави, громади та пересічного громадянина, – саме про це йшлося під час вебінару «Впровадження відкритих даних в органах місцевого самоврядування, що проходив 14 липня 2020 р.

  Навчання організоване Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з Фондом Східна Європа в межах швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)». До спілкування в режимі онлайн підключилися близько 80 представників об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

  «Україна є одним з лідерів та інноваторів у міжнародних рейтингах, які показують найкращу динаміку у відкритті даних. Застосування відкритих даних має ряд ключових переваг. Спираючись на них, органи місцевого самоврядування приймають більш раціональні, економічно виважені рішення та стають більш ефективними. Громадяни будують т.зв. соціальний капітал і можливість взаємодіяти один з одним, вирішуючи проблеми, покращуючи комфорт та життя власних громад. Так само і бізнес, використовуючи відкриті дані, активно розвивається, будує правильну стратегію та стає більш конкурентним. Сфера відкритих даних містить величезний потенціал для розвитку країни», – наголосив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

   Павло Радченко, операційний менеджер Фонду Східна Європа, детально зупинився на питаннях впровадження відкритих даних в органах місцевого самоврядування (ОМС). Мова йшла про перелік наборів відкритих даних для ОМС (згідно з постановою КМУ від 21.10.2015 р. № 835); принципи та типи відкритих даних (структуровані та геопросторові дані), особливості їх оформлення та оприлюднення – передусім для коректного відображення та зручності у використанні. При цьому увага зверталася на найбільш поширені та оптимальні формати, які використовуються для передачі даних в Інтернеті. Учасники навчання отримали практичні рекомендації щодо стратегії впровадження відкритих даних в ОМС, підготовки наборів даних, оформлення необхідних документів, визначення відповідальних за відкриті дані та ведення комунікації із зацікавленими сторонами (мешканцями громади, представниками громадського сектору, бізнесу тощо).

  Михайло Корнєєв, державний експерт експертної групи розвитку відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України, розповів про роботу єдиного державного порталу відкритих даних та порядок оприлюднення відкритих даних органами місцевого самоврядування. Він ознайомив учасників зустрічі з низкою стандартів до підготовки наборів даних, дотримання яких забезпечить швидку модерацію та публікацію на Порталі, а також полегшить доступ користувачам. Експерти надали відповіді на запитання слухачів щодо змісту та оновлення наборів відкритих даних, строків подачі та оприлюднення інформації на Порталі.

   Час оприлюднення: 14 липня 2020 р.

Виконавець: Казіміров Д.

конт. тел.: 676-052