26 травня навчались керівники та спеціалісти служб у справах дітей.

Зустріч розпочала представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина,  закцентувавши увагу присутніх на результатах моніторингу стану додержання прав дитини в умовах адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади.

Надалі в рамках реалізації короткострокової програми підвищення кваліфікації «Теоретичні та практичні аспекти захисту прав дитини та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей» були  висвітлені такі питання:

  • Теоретичні та практичні аспекти забезпечення та захисту права дитини на виховання в сімейному середовищі.
  • Окремі аспекти організації соціально-правового захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах та соціальної роботи з її батьками.
  • Освітні послуги для дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами.
  • Форми влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • Законодавчі засади влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку/піклування, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.
  • Функції органів опіки та піклування щодо зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів інституційного догляду за заявами батьків.
  • Психологічні аспекти взаємодії з дитиною, яка втратила піклування батьків та дитиною, яка зазнала домашнього насильства чи жорстокого поводження.

  З учасниками навчання спілкувались представники Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько, Юлія Олифіренко, Станіслав Железний, Олександр Хоменко, Олена Гавриль та працівники Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Наталія Кравченко та Ірина Лісовецька.

Час оприлюднення: 26 травня 2021 р.

Виконавець: Коваленко Н.

конт. тел.: 676-052