26 травня навчались керівники та спеціалісти служб у справах дітей.

Зустріч розпочала представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина,  закцентувавши увагу присутніх на результатах моніторингу стану додержання прав дитини в умовах адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади.

Надалі в рамках реалізації короткострокової програми підвищення кваліфікації «Теоретичні та практичні аспекти захисту прав дитини та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей» були  висвітлені такі питання:

  • Теоретичні та практичні аспекти забезпечення та захисту права дитини на виховання в сімейному середовищі.
  • Окремі аспекти організації соціально-правового захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах та соціальної роботи з її батьками.
  • Освітні послуги для дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами.
  • Форми влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • Законодавчі засади влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку/піклування, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.
  • Функції органів опіки та піклування щодо зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів інституційного догляду за заявами батьків.
  • Психологічні аспекти взаємодії з дитиною, яка втратила піклування батьків та дитиною, яка зазнала домашнього насильства чи жорстокого поводження.

  З учасниками навчання спілкувались представники Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько, Юлія Олифіренко, Станіслав Железний, Олександр Хоменко, Олена Гавриль та працівники Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Наталія Кравченко та Ірина Лісовецька.

Час оприлюднення: 26 травня 2021 р.

Виконавець: Коваленко Н.

конт. тел.: 676-052

Триває навчання для керуючих справами апаратів виконкомів рад територіальних громад, районних рад області

26 травня 2021 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації продовжено навчання для керуючих справами апаратів виконкомів рад територіальних громад, районних рад області за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Особливості служби в органах місцевого самоврядування, управління персоналом та організація роботи виконкому ради громади».

У другий день першого заняття посадовці обговорили тематику, що стосувалася:

– правового регулювання трудових відносин посадових осіб органів місцевого самоврядування;

– практичних аспектів організації роботи зі зверненнями громадян;

– застосування норм нового українського правопису в діловій кореспонденції та розпорядчих актах органів місцевого самоврядування.

У ході навчання керуючих справами апаратів виконкомів рад територіальних громад, районних рад цікавили окремі питання щодо: колективного договору; змін істотних умов праці; правильності оформлення табеля виходу на роботу тими посадовцями, які займаються викладацькою діяльністю; надання та оформлення навчальної відпустки; загальних підстав звільнення найманих працівників роботодавцем; стадій провадження за зверненнями громадян у адміністративно-процесуальному проваджені; реквізитів, які повинні містити за загальними правилами відповіді заявникам; переліку інформаційних матеріалів для розміщення на офіційному вебсайті, стендах у будівлі органу місцевого самоврядування; юридичної відповідальності за порушення законодавства про звернення громадян; типових недоліків та порушень при розгляді звернень громадян; обов’язковості чи необов’язковості творення фемінітивів тощо.

Наступні два заняття у рамках навчання за цією програмою буде проведено у першій декаді червня 2021 р.

Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.

Час оприлюднення: 26 травня 2021 року
Виконавець: Підгайний П.М.
конт. тел.: (0462) 676 052