Як проводити публічні закупівлі в умовах воєнного стану?

Якими законодавчими актами керуватися при здійсненні публічних закупівель за умов воєнного стану, як грамотно завершити розпочаті раніше процедури, як діяти в умовах зростання цін на послуги і товари, оформлювати договори та іншу документацію, – з’ясовували учасники навчання «Правові та практичні аспекти здійснення публічних закупівель за умов воєнного стану». Зустріч у форматі онлайн проведена Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 27 травня для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівської області.

Спікер заходу, сертифікований тренер з питань публічних закупівель Зінаїда Рубан акцентувала увагу присутніх на умови, потреби та специфіку роботи замовників, які є визначальними факторами щодо прийняття рішення про проведення закупівлі за постановою № 169 або ЗУ «Про публічні закупівлі». Водночас варто уважно аналізувати ринкові пропозиції та надсилати запити до потенційних постачальників, щоб обрати найбільш вигідну пропозицію.

Учасники зустрічі отримали рекомендації щодо способів здійснення закупівель, вартістю до та вище 50 тис. грн.; проведення процедур відкритих торгів за умов воєнного стану (враховуючи закриті реєстри та санкційні обмеження); укладання договорів відповідно до Закону та постанови № 169; призупинення договорів та внесення змін до них; правил реєстрації зобов’язань в органах Казначейства. Наостанок розібрали типові порушення та помилки, яких слід уникати в закупівлях та розглянули порядок оскарження закупівель за умов воєнного стану.

 

 

 

Час оприлюднення: 27 травня 2022 року
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676 052