☝️Староста як місцевий #лідер
☝️Правовий статус старост, реалізація повноважень в контексті діяльності органів самоврядування територіальної #громади, комунікація старост із жителями старостинського округу та інші аспекти їхньої роботи розглядаються під час навчання за спеціальною професійною програмою підвищення кваліфікації «#Староста як місцевий лідер: правовий статус, повноваження, відповідальність» (раз на три роки).
☝️Під час першої сесії, що триває з 16 по 19 серпня, висвітлюються наступні теми:
✅формування фінансової основи місцевого самоврядування;
посилення інституту старост та можливості залучення додаткових ресурсів на потреби жителів старостинських округів;
✅новели законодавства щодо регулювання земельних відносин в Україні в умовах воєнного стану;
✅запобігання корупції та її проявам в роботі органів місцевого самоврядування;
✅реалізація повноважень та обов’язків органів місцевого самоврядування щодо створення умов безпечного середовища;
✅взаємодія старост та служб у справах дітей щодо захисту прав та законних інтересів дітей і громадах.
☝️Окрім цього, старости отримають практичні рекомендації щодо вчинення нотаріальних дій посадовими особами місцевого самоврядування та застосування норм українського правопису у веденні ділової документації. А під час зустрічі за «круглим столом» учасники навчання обговорять окремі питання взаємовідносин виконкомів рад та старост територіальних громад.
☝️Навчання проводиться Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації в дистанційній формі в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3CX.
Розпочалося навчання для
секретарів сільських, селищних, міських рад
За спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Організація роботи ради територіальної #громади» 17 серпня 2022 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації розпочато навчання (перше заняття) для секретарів сільських, селищних, міських рад територіальних громад.
Перше заняття за цією програмою передбачає проведення трьох одноденних семінарів-навчань відповідно 17, 23 та 30 серпня 2022 р.
У перший день вебінару посадовці ознайомилися з питаннями, що стосувалися законодавства про службу в органах місцевого #самоврядування; проходження служби в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану; професійного розвитку посадової особи місцевого самоврядування.
Крім цього, публічні посадовці практично навчалися застосовувати норми нового українського правопису в діловій кореспонденції та розпорядчих актах органів місцевого самоврядування та оформлювати окремі документи згідно з ДСТУ 4163: 2020 та ін.
У ході навчання викладачі-практики розкажуть секретарям сільських, селищних, міських рад про організацію діяльності ради територіальної громади: регламент та планування роботи; новації Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; #правові #засади державної реєстрації актів цивільного стану; реалізацію права власності громадян на землю; місце та роль старост в системі місцевого самоврядування; особливості регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування тощо.
Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.