«Одинадцяті “Розумовські зустрічі”» відбулися в Чернігові

☝️«Сьогодні на нас дивиться весь світ. Саме від того, як ми працюємо та чого прагнемо, залежить ставлення розвинених країн до нас сьогодні та в майбутньому. Маємо думати, якою буде наша перемога», ‒ саме такі думки стали джерелом для дискусій та обговорень під час конференції «Одинадцяті “Розумовські зустрічі”», що проходила в Чернігові 1️⃣7️⃣1️⃣8️⃣ листопада 2022 р.
☝️Незважаючи на обставини воєнного часу конференція зібрала експертів у сфері публічного управління, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, представників неурядових організацій з України, Польщі та США – більше 100 учасників, присутніх у реальному та дистанційному просторах🇺🇦🇵🇱 🇺🇸.
☝️«“Борітеся – поборете, вам Бог помагає!”, – ці актуальні та пророчі слова Тараса Шевченка завжди надихали українців у часи складних випробувань. Чернігівщина стала північним форпостом у боротьбі з тими, кого вважали другою армією світу. Наші військовослужбовці показали всьому світу силу, згуртованість, мужність та потужність українського народу. Так само вистояло та не зупинило свою діяльність місцеве самоврядування. Керівники громад зі своїми командами продовжують працювати, долати нові виклики та ризики. Саме вони та український народ є елітою в сьогоднішній боротьбі за відродження та побудову нової, самодостатньої, демократичної та європейської України», – наголосила перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, яка побажала учасникам зібрання плідного спілкування, обміну досвідом та цікавими ідеями.
☝️Присутніх на конференції привітали заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Андрій Заболотний, експерт дослідницької служби Верховної Ради України Валерій Воротін, представник Міністерства розвитку громад та територій України Лілія Попова та ін.
Серед спікерів конференції – відомі українські та зарубіжні експерти з питань публічного управління, історики, публіцисти, – Юрій Ганущак, Пьотр Кульпа, Володимир Купрій, Владислав Верстюк, Лариса Івшина, Блер Рубл, Валерій Тертичка та ін.
☝️«Держслужбовець – це той, хто усвідомлює цінність та захищає державність, яку агресор хоче знищити перш за все. ☝️Вісім років війни призвели до створення єдиного, свідомого та політичного народу України. Нинішня війна йде за силу української державності і дає можливість відтворити державу. Якщо Україна не побудує сильну, прозору та відповідальну демократію – вона програє у геополітичному плані. Головне – подолати колективну безвідповідальність, створити організовану та злагоджену систему публічного управління. Саме рівень організації та організованості визначає успіх і добробут країни або її поразку», – підкреслив директор програми «Школа міністрів у Київській школі державного управління ім. С. Нижного», ексміністр праці Польщі Пьотр Кульпа.
☝️У форматі дискусійних панелей учасники конференції обговорили виклики війни для місцевого самоврядування України, способи їхнього подолання, і зокрема, можливості, які надає для цього міжнародне партнерство. Головне досягнення – децентралізація «навчила» громади самоорганізовуватися, діяти в екстремальних умовах, за допомогою горизонтальних зв’язків налагоджувати мінімальне життєзабезпечення і, водночас, допомагати бити ворога. Нового змісту набуло побратимство з європейськими містами, які надали неоціненну підтримку українським громадам у формі гуманітарної допомоги та прийняли переселенців. Однак для подальшої співпраці з міжнародними партнерами та програмами місцеве самоврядування повинне навчитися працювати на засадах проєктного менеджменту, тобто знати, як залучати та витрачати ресурси з чітко визначеними результатами.
☝️В розрізі наступних дискусій обговорили зміни в історичній пам’яті українського народу, спричинені агресією рф; пов’язані з нею виклики та зміни, необхідні для побудови нової системи безпеки України, Європи та світу. І нарешті – досягнення України, отримані можливості та перешкоди, які вона має подолати, щоб після отримання статусу кандидата до ЄС стати повноправним членом у колі країн європейської спільноти.
☝️Конференція «Одинадцяті “Розумовські зустрічі”» організована Чернігівським центром підвищення кваліфікації та Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Києво-Могилянською школою врядування ім. Андрія Мелешевича НаУКМА, Дослідницькою службою Верховної Ради України за сприяння Чернігівської облдержадміністрації, обласної ради та за підтримки Фонду Ганнса Зайделя.

Комунікація в громаді: навіщо це потрібно та як розвивати?

Комунікація в громаді: навіщо це потрібно та як розвивати?
☝️«Орган місцевого самоврядування не може не займатися комунікацією», ‒ вважають польські самоврядовці і саме ця думка пролунала під час семінару «Горизонтальна та вертикальна комунікація в місцевому самоврядуванні. ☝Комунікація органу місцевого самоврядування зі ЗМІ». Семінар-тренінг проведений Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації в Мені 11 листопада 2022 р. для працівників Менської міської ради.
«Якщо не працювати в інформаційному просторі, ніхто не дізнається про роботу місцевої ради, чим займаються її підрозділи, які проєкти реалізують. Сьогодні ми змінюємо підходи до нашої комунікації як між працівниками відділів, так в і роботі з масмедіа, громадянами щодо інформування про нашу роботу та події в громаді», ‒ наголосив секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко.
☝️Насамперед розглянули комунікації територіальної громади як діяльність, що спрямована на її розвиток та передбачає налагодження співпраці з громадянами та важливими зовнішніми групами. Під час практичних прав учасники тренінгу обговорили свої вподобання щодо джерел отримання інформації, спробували напрацювати цілі для комунікації, тематику повідомлень, налагодження зворотного зв’язку та збору інформації від жителів. На їхню думку одним із завдань комунікації є залученість підвищення рівня довіри громадян, формування формування привабливого іміджу громади для її жителів та потенційних інвесторів.
📰Подальше обговорення стосувалося налагодження комунікації зі ЗМІ, роботи із сайтом громади, застосування соціальних мереж в роботі органу місцевого самоврядування та особливостей подання інформації органами місцевого самоврядування за умов воєнного стану.
☝️На практичних прикладах учасники тренінгу розглянули типові помилки в комунікаційній роботі та отримали низку порад для успішної комунікації, серед яких:
📌визначити цілей комунікації, цільову аудиторію, власний стиль або «голос» спілкування з нею та канали комунікації;
📌налагодити співпрацю як з місцевими та регіональними журналістами, надсилаючи їм інформаційні повідомлення про кращі історії людей та життя громади;
📌вміти говорити зрозумілою мовою, але уникаючи «хайпу»👨‍🎤;
📌комунікуючи в соцмережах та на особистих сторінках не забувати про правила бо скриншоти «не горять», а висловлена думка теж може стати окремою новиною📝;
📌відповідати на коментарі з виваженою аргументацією;
📌забезпечувати контент якісною візуалізацією 📸📹.
☝️✍️І найголовніше ‒ кожна людина може навчитися писати новини. Але потрібно вміти дати відповіді на основні питання, писати грамотно, уникаючи помилок та зайвих відомостей, готувати інформацію «для людей» і «про людей».

Надання соціальних послуг в умовах воєнного стану

Особливості надання соціальних послуг у громаді в умовах воєнного або надзвичайного стану – це тема очного семінару для працівників апарату територіальної громади, її структурних підрозділів, старост, депутатів Любецької селищної ради, яке провів Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації 09 листопада 2022 року.
У відкритті заходу взяв участь селищний голова Костильов Валерій Миколайович.
Провели навчання начальник відділу Чернігівського обласного центру соціальних служб Старовойт Ольга Петрівна та методисти центру соціальних служб Голік Марія Петрівна і Богдан Юлія Леонідівна.
Учасників семінару було ознайомлено з питаннями:
• міжвідомча взаємодія з виявлення та організації надання соціальних послуг сім’ям та особам, що належать до вразливих категорій населення;
• надання психологічної підтримки сім’ям та особам вразливих категорій в період воєнних дій.

ПРО МЕХАНІЗМИ РЕАГУВАННЯ НА ПРОБЛЕМИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ТА ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Соціальний захист інвалідів та осіб з числа учасників антитерористичної операції

Обговорювали 08 листопада 2022 р. під час проведення виїзного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, який організував та провів Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації. Цільова аудиторія – працівники апарату територіальної громади, її структурних підрозділів, старост, депутатів Парафіївської селищної ради.
Основною метою навчання, яке провела Юлія Велько – головний спеціаліст Чернігівського обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, було ознайомлення учасників семінару щодо створення дієвого механізму запобігання та протидії домашньому насильству і насильству та ознакою статі; сприяння забезпеченню фактичної рівності прав та можливостей жінок і чоловіків та впровадження європейських стандартів рівності, запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини або сприяють їх вчиненню, а також захист прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми, особливо дітей, та надання їм допомоги.
У відкритті навчання взяла участь Галина Петруша – Парафіївський селищний голова.