«МОБІЛІЗАЦІЯ ЗУСИЛЬ ГРОМАДИ ЩОДО ПРОТИДІЇ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА»

такий тренінг проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації для посадовців Бобровицької міської ради, 29 листопада 2022 року.
Разом з тренеркою Тетяною Децюк учасники обговорили болючі питання сьогодення:
• Вплив війни на проблему гендерно зумовленого насильства та насильства в сім’ї.
• Національне законодавство щодо регулювання даної проблематики.
• Прояви домашнього насильства.
• Труднощі ідентифікації постраждалих від домашнього насильства.
• Взаємодія та перенаправлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

«КРУТИ – ЦЬОГО РАЗУ НАВЧАННЯ»

Крути, як і вся Україна, цього року зіткнулася з масовим застосуванням насильства стосовно її громадян зі сторони рашистів – за ознакою українства. В основі цього зіткнення – різні цінності, відповідно – мотивації до дій. Починаючи від таких фундаментальних речей, як соціальні ролі чоловіка та жінки, – про такі та інші питання йшлося під час семінару «Мобілізація зусиль громади щодо протидії та ідентифікації гендерно зумовленого насильство». Проходив він 28 листопада у Крутівській сільській раді. Відкриваючи навчання голова громади Олег Бузун наголосив на важливості такого роду зустрічей як однієї з ознак нормальності життя, якого ми прагнемо навіть всупереч війні що триває. Проводила заняття Тетяна Децюк – кандидат педагогічних наук, доцент Національного університету «Чернігівська Політехніка». Серед питань що розглядалися: вплив війни на проблему гендерно зумовленого насильства та насильства в сім`ї; прояви домашнього насильства, труднощі ідентифікації постраждалих від домашнього насильства; взаємодія та пере направлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Семінар організований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.

«КУЩОВИЙ СЕМІНАР У КОМАРІВЦІ»

Одне з гострих питань, із якими зіткнулися нові територіальні громади – що роботи із установами старих районів, переданими до їхньої власності та управління. Тобто законодавчо функції треба виконувати, але як утримувати, це ж дорого? З іншої сторони – у кого немає всього необхідного набору установ – це пощастило чи навпаки? Адже функції все одно треба виконувати. А як? Така дилема стала спонукальним мотивом для проведення 23 листопада Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації кущового семінару в Комарівській громаді, в якому взяли участь також працівники Крутівської сільської та Борзнянської міської рад. Його тема – «Соціальна підтримка пільгових категорій громадян та осіб із інвалідністю». Відкрив навчання Комарівський сільський голова Віктор Бондаренко. Він наголосив – нинішня російсько-українська війна загострила в тому числі питання соціального захисту, це ще один виклик, який ми тепер долаємо. Тому дуже важливо розвивати співпрацю громад. Проводили заняття заступниця начальника Головного управління Національної сервісної служби в Чернігівській області Юлія Олифіренко та начальниця відділу здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки зазначеного управління Вікторія Плиско. Йшлося про діяльність органу опіки та піклування щодо захисту прав дитини в громаді за умов воєнного стану та про організацію надання соціальних послуг сім`ям та особам у громадах, які опинилися у складних життєвих обставинах. Викладачки проаналізували вимоги й останні зміни в законодавстві та разом із учасниками навчання розібрали кілька ситуацій, що виникали на теренах громад Чернігівської області.
Родзинкою семінару стало відвідання відділення стаціонарного догляду Центру надання соціальних послуг Комарівської сільської ради. Побудоване наприкінці 90-х рр. ХХ ст. воно вражає своїм відмінним станом, відтворенням домашнього затишку української хати та ошатною навколишньою територією. Тут створені чудові умови для підопічних. До того ж поруч, в іншому крилі, амбулаторія загальної практики, що дуже зручно. І поліцейський громади – під одним дахом. Дуже раціональне використання приміщення. Втім потужності установи є явно завеликими для однієї територіальної громади, тож ефективне використання передбачає залучення інших зацікавлених сторін – як на рівні громад, так і області.