Навчання для вперше призначених на посади державної служби категорії «В» розпочалось в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації 30 січня 2023 р.

 🧐Воно призначене для спеціалістів апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій.
І сесія навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації триватиме 4 дні.
В перший день учасники обговорили практичні аспекти застосування законодавства про державну службу та професійний розвиток публічних службовців разом з Мариною Захарченко – заступником керівника апарату, начальником відділу управління персоналом апарату обласної державної адміністрації.
Далі опрацьовуються такі питання:
📍 Антикорупціне законодавство України та корупційні ризики в діяльності публічних службовців.
📍 Психологічні засади запобігання корупційним правопорушенням на державній службі.
📍 Електронне урядування в інформаційному суспільстві. Нормативно-правове забезпечення впровадження електронного урядування.
📍 Збір, обробка та візуалізація інформації. Підготовка презентації.
📍 Технології електронного урядування: електронний документообіг, електронний цифровий підпис, електронні послуги.
📍 Традиції публічного управління в Україні.
📍 Система органів публічного управління та адміністрування в Україні. Методи, цінності, ефективність і результативність публічного управління та адміністрування.

Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів очний семінар за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації

 «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування» для державних службовців апарату, структурних підрозділів Чернігівської районної державної адміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування Чернігівської районної ради.
У ході навчання начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління Дубок Валентин Петрович ознайомив учасників семінару зі змінами в антикорупційному законодавстві; питаннями фінансового контролю та моніторингу способу життя, а також особливостями методики подання декларацій в умовах воєнного стану особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через систему електронного декларування.
У відкритті та роботі семінару взяла участь керівник апарату районної державної адміністрації Куриленко Тетяна Петрівна.

☝️Англійська мова для публічних службовців

☝️Володіння англійською мовою відкриває нові можливості для спілкування з іноземними колегами, участі у програмах міжнародного обміну. Тому навчання з англійської мови залишається одним з пріоритетних напрямків підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації. Тим більше, що англійська мова – одна з офіційних мов Євросоюзу.
☝️31 січня в Центрі розпочалося навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації «Англійська мова для публічної служби». До участі запрошені спеціалісти апарату, управлінь та відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та місцевих рав, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці.
☝️Під час першої сесії навчання, яка триватиме з 31 січня по 10 лютого, на матеріалах з англійської мови працівники публічної служби ознайомляться з питаннями, що стосуються європейської інтеграції України. Розглядатиметься структура Європейського союзу та інституцій ЄС; специфіка державного управління; принципи належного врядування в європейському просторі та державна допомога (захист від конкуренції) як один із пріоритетних напрямків європейської інтеграції.
Увага слухачів звертатиметься на загальні засади конкурентної політики; складові ринків та монополій, поняття «антиконкурентна поведінка», «обмеження конкуренції», «види монополій», «монопольна діяльність», «антимонопольна політика», «економічна інфраструктура», «виробництво», «економічний розвиток», «спад економіки і безробіття», «комерційне та підприємницьке право», «інтелектуальна власність», «торгова марка», «спільне підприємство» тощо. Робота з граматикою англійської мови передбачатиме опрацювання форм минулого (Past, Past Perfect), теперішнього (Present), майбутнього (Future) часу та модальних дієслів (can/could/be able to, may/might, will/would, ought to, must, need etc). Також практична складова навчання включатиме відпрацювання ситуації повсякденного спілкування (переговори, розмови по телефону, у відрядженні, в дорозі, на конференції; налагодження комунікації у сфері бізнесу, під час засідань та ділових зустрічей).