Навчання для вперше призначених на посади державної служби категорії «В» розпочалось в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації 30 січня 2023 р.

 🧐Воно призначене для спеціалістів апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій.
І сесія навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації триватиме 4 дні.
В перший день учасники обговорили практичні аспекти застосування законодавства про державну службу та професійний розвиток публічних службовців разом з Мариною Захарченко – заступником керівника апарату, начальником відділу управління персоналом апарату обласної державної адміністрації.
Далі опрацьовуються такі питання:
📍 Антикорупціне законодавство України та корупційні ризики в діяльності публічних службовців.
📍 Психологічні засади запобігання корупційним правопорушенням на державній службі.
📍 Електронне урядування в інформаційному суспільстві. Нормативно-правове забезпечення впровадження електронного урядування.
📍 Збір, обробка та візуалізація інформації. Підготовка презентації.
📍 Технології електронного урядування: електронний документообіг, електронний цифровий підпис, електронні послуги.
📍 Традиції публічного управління в Україні.
📍 Система органів публічного управління та адміністрування в Україні. Методи, цінності, ефективність і результативність публічного управління та адміністрування.

Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів очний семінар за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації

 «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування» для державних службовців апарату, структурних підрозділів Чернігівської районної державної адміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування Чернігівської районної ради.
У ході навчання начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління Дубок Валентин Петрович ознайомив учасників семінару зі змінами в антикорупційному законодавстві; питаннями фінансового контролю та моніторингу способу життя, а також особливостями методики подання декларацій в умовах воєнного стану особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через систему електронного декларування.
У відкритті та роботі семінару взяла участь керівник апарату районної державної адміністрації Куриленко Тетяна Петрівна.

☝️Англійська мова для публічних службовців

☝️Володіння англійською мовою відкриває нові можливості для спілкування з іноземними колегами, участі у програмах міжнародного обміну. Тому навчання з англійської мови залишається одним з пріоритетних напрямків підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації. Тим більше, що англійська мова – одна з офіційних мов Євросоюзу.
☝️31 січня в Центрі розпочалося навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації «Англійська мова для публічної служби». До участі запрошені спеціалісти апарату, управлінь та відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та місцевих рав, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці.
☝️Під час першої сесії навчання, яка триватиме з 31 січня по 10 лютого, на матеріалах з англійської мови працівники публічної служби ознайомляться з питаннями, що стосуються європейської інтеграції України. Розглядатиметься структура Європейського союзу та інституцій ЄС; специфіка державного управління; принципи належного врядування в європейському просторі та державна допомога (захист від конкуренції) як один із пріоритетних напрямків європейської інтеграції.
Увага слухачів звертатиметься на загальні засади конкурентної політики; складові ринків та монополій, поняття «антиконкурентна поведінка», «обмеження конкуренції», «види монополій», «монопольна діяльність», «антимонопольна політика», «економічна інфраструктура», «виробництво», «економічний розвиток», «спад економіки і безробіття», «комерційне та підприємницьке право», «інтелектуальна власність», «торгова марка», «спільне підприємство» тощо. Робота з граматикою англійської мови передбачатиме опрацювання форм минулого (Past, Past Perfect), теперішнього (Present), майбутнього (Future) часу та модальних дієслів (can/could/be able to, may/might, will/would, ought to, must, need etc). Також практична складова навчання включатиме відпрацювання ситуації повсякденного спілкування (переговори, розмови по телефону, у відрядженні, в дорозі, на конференції; налагодження комунікації у сфері бізнесу, під час засідань та ділових зустрічей).

«МОБІЛІЗАЦІЯ ЗУСИЛЬ ГРОМАДИ ЩОДО ПРОТИДІЇ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА»

такий тренінг проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації для посадовців Бобровицької міської ради, 29 листопада 2022 року.
Разом з тренеркою Тетяною Децюк учасники обговорили болючі питання сьогодення:
• Вплив війни на проблему гендерно зумовленого насильства та насильства в сім’ї.
• Національне законодавство щодо регулювання даної проблематики.
• Прояви домашнього насильства.
• Труднощі ідентифікації постраждалих від домашнього насильства.
• Взаємодія та перенаправлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

«КРУТИ – ЦЬОГО РАЗУ НАВЧАННЯ»

Крути, як і вся Україна, цього року зіткнулася з масовим застосуванням насильства стосовно її громадян зі сторони рашистів – за ознакою українства. В основі цього зіткнення – різні цінності, відповідно – мотивації до дій. Починаючи від таких фундаментальних речей, як соціальні ролі чоловіка та жінки, – про такі та інші питання йшлося під час семінару «Мобілізація зусиль громади щодо протидії та ідентифікації гендерно зумовленого насильство». Проходив він 28 листопада у Крутівській сільській раді. Відкриваючи навчання голова громади Олег Бузун наголосив на важливості такого роду зустрічей як однієї з ознак нормальності життя, якого ми прагнемо навіть всупереч війні що триває. Проводила заняття Тетяна Децюк – кандидат педагогічних наук, доцент Національного університету «Чернігівська Політехніка». Серед питань що розглядалися: вплив війни на проблему гендерно зумовленого насильства та насильства в сім`ї; прояви домашнього насильства, труднощі ідентифікації постраждалих від домашнього насильства; взаємодія та пере направлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Семінар організований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.

«КУЩОВИЙ СЕМІНАР У КОМАРІВЦІ»

Одне з гострих питань, із якими зіткнулися нові територіальні громади – що роботи із установами старих районів, переданими до їхньої власності та управління. Тобто законодавчо функції треба виконувати, але як утримувати, це ж дорого? З іншої сторони – у кого немає всього необхідного набору установ – це пощастило чи навпаки? Адже функції все одно треба виконувати. А як? Така дилема стала спонукальним мотивом для проведення 23 листопада Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації кущового семінару в Комарівській громаді, в якому взяли участь також працівники Крутівської сільської та Борзнянської міської рад. Його тема – «Соціальна підтримка пільгових категорій громадян та осіб із інвалідністю». Відкрив навчання Комарівський сільський голова Віктор Бондаренко. Він наголосив – нинішня російсько-українська війна загострила в тому числі питання соціального захисту, це ще один виклик, який ми тепер долаємо. Тому дуже важливо розвивати співпрацю громад. Проводили заняття заступниця начальника Головного управління Національної сервісної служби в Чернігівській області Юлія Олифіренко та начальниця відділу здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки зазначеного управління Вікторія Плиско. Йшлося про діяльність органу опіки та піклування щодо захисту прав дитини в громаді за умов воєнного стану та про організацію надання соціальних послуг сім`ям та особам у громадах, які опинилися у складних життєвих обставинах. Викладачки проаналізували вимоги й останні зміни в законодавстві та разом із учасниками навчання розібрали кілька ситуацій, що виникали на теренах громад Чернігівської області.
Родзинкою семінару стало відвідання відділення стаціонарного догляду Центру надання соціальних послуг Комарівської сільської ради. Побудоване наприкінці 90-х рр. ХХ ст. воно вражає своїм відмінним станом, відтворенням домашнього затишку української хати та ошатною навколишньою територією. Тут створені чудові умови для підопічних. До того ж поруч, в іншому крилі, амбулаторія загальної практики, що дуже зручно. І поліцейський громади – під одним дахом. Дуже раціональне використання приміщення. Втім потужності установи є явно завеликими для однієї територіальної громади, тож ефективне використання передбачає залучення інших зацікавлених сторін – як на рівні громад, так і області.