Про фінансовий контроль та електронне декларування

йшла мова під час очного семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації 20 лютого 2023 р. для працівників апарату та структурних підрозділів, старост, депутатів Понорницької селищної ради. Його метою було підвищити обізнаність посадових осіб місцевого самоврядування щодо правил і повноти заповнення е-декларацій.
У ході навчання Натілія Лугина – головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради надала посадовцям роз’яснення щодо видів декларацій та як підготуватися до подання декларації; розказала про те, як покроково заповнити декларацію; додаткові інструменти фінансового контролю, а також про відповідальність, що передбачена за порушення вимог декларування.
Наталія Іванівна відповіла на численні запитання присутніх, які виникли у них під час вивчення окремих питань електронного декларування.

✔️Підготовка проєктних заявок на окремі конкурси проєктів – про це йшла мова 21 лютого під час реалізації програми з питань проєктної діяльності в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

✔️Учасники, а це представники органів влади та територіальних громад Чернігівщини говорили про:
🔸 Грантову програму «Кусаноне» – підтримка проєктам розвитку місцевих громад, спрямованим на вирішення проблем, пов’язаних з базовими потребами життя, здоров’я та безпеки людини, покращення соціальних умов та забезпечення населення.
🔸 Гранти для проєктів у сфері «зеленої» енергетики: грантовий конкурс для підтримки діяльності місцевого самоврядування у впровадженні рішень, що вестимуть до сталої енергетики у громаді (громадські організації «Екоклуб» та «Екодія»).
🔸 Грантову підтримку у сфері громадянського суспільства та культурної спадщини: міні-гранти з організаційного розвитку для громадських та благодійних організацій та лот 1. «Локальна культура» Українського культурного фонду.
✔️Проводила заняття Тетяна Котенко – керівник НКП Горизонт 2020 за напрямком «Малі та середні підприємства» Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат економічних наук.