☝️Фінансовий контроль та електронне декларування в умовах воєнного стану.

☝️Про необхідність дотримання положень антикорупційного законодавства посадовцями, уникнення та своєчасного врегулювання ситуацій, пов’язаних з конфліктом інтересів, обов’язок подавати декларацію незалежно від місця перебування та вносити коректні відомості, – говорили під час виїзного навчання «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування». Його провів Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації 27 лютого 2023 р. для працівників апарату та структурних підрозділів, старост, депутатів Тупичівської сільської ради.
☝️Під час навчання зупинилися на наступних питаннях:
обмеження для посадових осіб щодо суміщення з іншими видами діяльності;
✅вимоги законодавства, що регулюють отримання подарунків, фінансові зобов’язання посадовців у випадку перебування за кордоном, організацією благодійних зборів на користь ЗСУ, поводження з гуманітарною допомогою тощо;
✅як діяти у випадках, коли надходить пропозиція неправомірної вигоди;
✅які наслідки тягне за собою включення до Реєстру корупціонерів?
✅види відповідальності за корупційні правопорушення;
✅електронне декларування в період дії воєнного стану (види декларацій, пороги в різних розділах декларацій тощо);
✅заповнення в деклараціях нових розділів «Ідентифікація за межами України».
✅Відповідаючи на запитання присутніх головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради Наталія Лугина розкрила покроковий алгоритм дій в разі виникнення конфлікту інтересів при прийнятті рішень, оформлення працівників на роботу тощо, застосування заходів зовнішнього контролю для врегулювання подібних ситуацій. Також вона надала роз’яснення щодо заповнення декларацій за 2021 та 2022 роки, користування функцією «Дані для декларації», подання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, доходи декларанта, валютні рахунки, загальних правил округлення кількісних та вартісних показників, найбільш типових помилок декларантів та правил їх виправлення у вже поданих деклараціях.