Виклики та проблеми у сфері енергетичної безпеки в умовах військової агресії рф

 розглядають учасники вебінару «Енергетична безпека: сутність, загрози та механізми регулювання». Онлайн навчання проходить 7 та 8 березня.
Протягом двох днів учасники семінару обговорюють наступні теми:
 відновлювальні джерела енергії: можливості використання в умовах воєнного стану;
 законодавство з енергозбереження;
 впровадження енергоменеджменту у громадах;
 приклади впроваджених енергозберігаючих проєктів.
Зазначене навчання проводть Сергій Зінченко – керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області, керівників проектів науково-виробничого підприємства «Енергоіновація».

☝️Публічні закупівлі за умов воєнного стану: новели законодавства

☝️Як розпорядникам бюджетних коштів здійснювати закупівлі у 2023 р., які зміни відбулися в нормативно-правовому забезпеченні публічних закупівель, ‒ розглядали під час дистанційного семінару «Правові та практичні аспекти здійснення публічних закупівель». Навчання проводилося Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 6 – 7 березня 2023 р. для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігівської області, відповідальних за проведення процедур закупівель.
☝️Основна увага присутніх була спрямована на зміни до Постанови № 1178 «Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості), внесені у січні, лютому цього року (зокрема від 17.02.2023 р.).
☝️В контексті її положень обговорювалися наступні питання:
🟡🔵підстави для відмови в участі в закупівлі;
🟡🔵публікація річного плану, публікація договорів, публікація звіту про виконання договорів про закупівлю;
🟡🔵перелік підстав для проведення прямої закупівлі;
🟡🔵підстави для відхилення пропозиції.
☝️У форматі практичних занять розібрали планування закупівель за особливостями, визначення предмета закупівлі, додаткових потреб у товарах, роботах та послугах. Учасники семінару отримали також рекомендації щодо строків оприлюднення закупівель, укладання договорів та здійснення моніторингу процедур закупівель.

☝️Новації електронного декларування обговорили в Комарівській громаді

☝️💻Як відомо подання електронних декларацій посадовцями призупинене на період дії воєнного стану. Однак впродовж наступних трьох місяців після його завершення вони повинні подати декларації за 2021 та 2022 р. Про існуючі відмінності між цими двома періодами, зміни в ідентифікації особи декларанта, особливості заповнення окремих розділів декларації, ‒ розглядали під час виїзного навчання «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування». Семінар проведений Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 7 березня 2023 р. для працівників апарату та структурних підрозділів, старост, депутатів Комарівської сільської ради.
🔸🔹Насамперед звернули увагу на необхідність дотримання положень антикорупційного законодавства посадовцями, зокрема обмежень щодо суміщення з іншими видами діяльності, отримання подарунків, своєчасного врегулювання ситуацій, пов’язаних з конфліктом інтересів. Окремо розглянули питання відповідальності за порушення антикорупційного законодавства та ризики, які тягне за собою включення до Реєстру корупціонерів.
🔸🔹Спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради Наталія Лугина пояснила особливості законодавчого врегулювання щодо отримання органами місцевого самоврядування гуманітарної допомоги організації благодійних зборів, зокрема на потреби ЗСУ.
🔸🔹Вона надала детальні роз’яснення стосовно видів декларацій та термінів їх подачі, відображення змін у майновому стані та внесення до декларації документів, які ідентифікують особу декларанта (видані в Україні і за закордоном). Працівники сільської ради отримали практичні поради щодо внесення інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, доходи декларанта, валютні рахунки, загальних правил округлення кількісних та вартісних показників та ін. Водночас наголошувалося на відповідальності за порушення строків подання декларації та внесення недостовірних відомостей. Наостанок зупинилися на найбільш типових помилках декларантів та правилах їх виправлення у вже поданих деклараціях.