Міжмуніципальне співробітництво як інструмент розвитку громад

☝️Міжмуніципальне співробітництво – це інструмент, що дозволяє громадам спільними зусиллями вирішувати проблеми, з якими вони не можуть впоратися самотужки. Особливо за умов воєнного стану. Тому тема чергового семінару в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації – «Міжмуніципальне співробітництво як механізм спільного вирішення питань місцевого значення». Він проходив 9 – 10 березня 2023 р. за участі працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
☝️Під час спілкування у форматі онлайн увага учасників навчання зверталася на наступні поняття та кроки, які мають здійснити громади задля налагодження такої співпраці:
✅поняття міжмуніципального співробітництва, його правова основа та головний практичний зміст;
✅співробітництво як інструмент посилення інституційної спроможності територіальних громад;
✅види форм співробітництва, їх юридичний зміст та логіка застосування;
✅основні етапи організації співробітництва, їх зміст в контексті чинних законодавчих вимог;
✅компоненти підготовчого етапу організації співробітництва територіальних громад;
✅підготовка проєкту договору про співробітництво територіальних громад, його істотні та інші умови;
✅примірні форми договорів про співробітництво територіальних громад, порядок та особливості їх використання.
☝️Окрім цього обговорили зміст інших етапів організації співробітництва, їх процедурні особливості та законодавчі новели у ЗУ «Про співробітництво територіальних громад», внесені Законом від 12.01.2023 р. №2867-ІХ.
☝️З учасниками семінару працював Олександр Врублевський ‒ експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад, директор адміністрації веб-сайту «Староста Профі».