Особливості управління персоналом в обласній та районних державних адміністраціях в умовах воєнного стану

22 березня 2023 р. у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації у рамках навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Управління персоналом: інструментарій, напрями та інноваційні практики» розпочалося перше заняття для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, державних службовців, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.
У ході навчання Марина Захарченко – заступник керівника апарату – начальник відділу управління персоналом апарату обласної державної адміністрації, магістр державної служби акцентувала увагу посадовців на тематиці, яка стосувалася порядку проходження державної служби, зокрема, надала роз’яснення щодо оновлення форм посадових інструкцій державних службовців категорій «Б» та «В»; окреслила вимоги до правильного оформлення окремих організаційно-розпорядчих документів (формування положень про структурні підрозділи, підготовку біографічних довідок та ін.). Крім цього, увагу кадровиків було зосереджено на алгоритмі передачі сканованих копій та внесення записів до електронної трудової книжки.
Під час навчання Ганна Чепурна – викладач Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидат психологічних наук ознайомила учасників навчання із соціально-психологічними аспектами управління персоналом на публічній службі, зокрема про стрес-менеджмент в управлінні персоналом.
Перше заняття за цією програмою здійснювалося за очною формою навчання.

❗️❗️❗️Про надання соціальних послуг в умовах війни говорили в Козелецькій селищній раді 22 березня під час семінару з питань особливостей надання соціальних послуг.

✅Навчання було організовано Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з Чернігівським регіональним відділенням Асоціація міст України та призначалось для голів громад, їхніх заступників та профільних працівників соціального сектору Ніжинського та Чернігівського районів.
✅ У відкриті семінару взяв участь Козелецький селищний голова Валентин Бригинець, підкресливши, що соціальні послуги в громаді – тема важлива і гостра, особливо під час війни.
✅ Експерт Асоціації міст України з питань соціального захисту Назар Миколюк під час семінару розповів про:
☑️Особливості місцевої та державної соціальної політики.
☑️Реформування соціальної політики в Україні.
☑️Соціальні послуги в громаді: особливості роботи в умовах воєнного стану.
☑️Проблемні питання надання соціальних послуг в громаді та шляхи їх вирішення.
✅ Учасники обговорили проблеми з інформаційними базами даних (органи місцевого самоврядування не мають доступ до інформації, яка б дала можливості якісно формувати місцеву соціальну політику).
✅ Окремо говорили про роботу з внутрішньо переміщеними особами та новий аспект роботи з ветеранами війни – це напрями, що потребують найбільшої підтримки і уваги з боку громад.