У Чернігівському РЦПК встановлено інтерактивний стенд з медіаграмотності від проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність»

Інформаційний інтерактивний стенд розміщено в приміщенні Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації в межах реалізації інформаційної компанії з метою популяризації та просування інфомедійної грамотності серед представників органів державної влади.
Виготовлений він з ініціативи Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX у співпраці з Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України.
Інтерактивний стенд, на якому розміщено дев’ять інформаційних кубів, що обертаються, допоможе:
– впевнено ідентифікувати шкідливі інформаційні впливи та уникати їх;
– краще орієнтуватись у сучасному інформаційному світі та ухвалювати рішення у ситуації інформаційної навали та великої кількості даних;
– аналізувати інформацію, виявляти дезінформацію, пропаганду та протидіяти ним;
– ефективно комунікувати на підставі аналізу даних та протидіяти маніпуляціям;
– розрізняти справжні та фейкові акаунти у соцмережах;
– використовувати лише доказову інформацію з офіційних джерел.
Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України.

«Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики.

 Електронне декларування» – навчання на таку тему проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 12 квітня 2023 р. для працівників апарату та структурних підрозділів, старост, депутатів Мринської сільської ради.
🔵🟡 У відкритті та роботі семінару взяла участь Людмила Борисова – Мринський сільський голова, наголосивши на необхідності неухильного дотримання положень антикорупційного законодавства посадовцями.
🔵🟡 З учасниками навчання спілкувалась Наталія Лугина – спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату Чернігівської обласної ради. Говорили про зміни в антикорупційному законодавстві, про обмеження щодо суміщення з іншими видами діяльності, отримання подарунків, своєчасне врегулювання ситуацій, пов’язаних з конфліктом інтересів, особливості законодавчого врегулювання щодо отримання органами місцевого самоврядування гуманітарної допомоги, організації благодійних зборів. Окремо розглянули питання відповідальності за порушення антикорупційного законодавства та ризики, які тягне за собою включення до Реєстру корупціонерів. Також учасники отримали детальні роз’яснення стосовно видів декларацій та термінів їх подачі, відображення змін у майновому стані та внесення до декларації документів, які ідентифікують особу декларанта (видані в Україні і за закордоном). Також присутні отримали практичні поради щодо внесення інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, доходи декларанта, валютні рахунки, загальних правил округлення кількісних та вартісних показників та ін.