Державні службовці вивчають жестову мову

18 квітня 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації розпочав очне навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Основи української жестової мови». Цільова аудиторія – адміністратори Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області (філія ГСЦ МВС).
Під час відкриття навчання Людмила Деркач – заступник начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області висловила думку, що знати основи української жестової мови мають всі державні службовці, зокрема адміністратори Центру, які займаються обслуговуванням населення. При цьому не обов’язково володіти нею досконало, а у разі потреби як при виконанні функціональних обов’язків, так і у повсякденному житті знати основи жестової мови для спілкування з нечуючими людьми.
Володимир Бойко – директор Чернігівського РЦПК зазначив, що основна мета навчання – оволодіння знаннями і навичками, необхідними для використання української жестової мови як одного із важливих засобів у спілкуванні та наданні соціальних послуг, а також озброєння слухачів знаннями і навичками, які забезпечували б їм можливість використання жестової мови як одного з важливих засобів спілкування з особами з порушенням слуху.
У ході навчання Ніна Пименова – методист Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти ім. К.Д.Ушинського відмітила, що ставлення до людей з порушеннями слуху в нашій країні почало змінюватись. Останнім часом все більше людей та державних установ стали звертати увагу на жестову мову, та мають бажання її вивчити. Бо не завжди є можливість скористатися допомогою професійного сурдоперекладача. Тому необхідно володіти базовими знаннями з української жестової мови, як це практикується в розвинених країнах світу.
Під час практичного заняття Олена Дробот – науковий співробітник лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук розповіла публічним посадовцям про основи дактилології та про лінгвістику жестової мови та дактилології, а також ознайомила з правилами вираження суб’єктно-об’єктних відношень у жестовій мові.
Програма підвищення кваліфікації навчання публічних посадовців триватиме три тижні й передбачає вивчення жестової лексики з різних тем та тренінги, наприклад, «Знайомство», «Числа. Колір», «Календар. Час», «Запитання. Загальновживані жести» та ін. Крім цього під час навчання передбачена практика жестово-словесного перекладу, комплексний залік та в підсумку – отримання сертифіката про оволодіння практичними навичками української жестової мови.