Що варто знати про права осіб з інвалідністю та протидію дискримінації?

25 квітня 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації розпочав навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Дотримання прав людини, протидія дискримінації, забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю». Цільова аудиторія – державні службовці категорії «Б» та «В» Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області (філія ГСЦ МВС).
Мета програми – підвищити рівень обізнаності учасників професійного навчання щодо існування проблеми дотримання прав людини та протидії дискримінації в органах публічної влади; поглибити розуміння поняття «дискримінація», різновидів її форм та проявів; окреслити основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на дотримання принципу недискримінації; проаналізувати шляхи удосконалення існуючих механізмів захисту прав людини і громадянина та протидії дискримінації на державному й регіональному рівнях; сприяти формуванню культури толерантності та протидії ксенофобії.
У ході навчання публічні посадовці ознайомляться з юридичною відповідальністю за порушення прав людини та вимог законодавства про запобігання і протидію дискримінації, забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю; нормативно-правовою основою дотримання прав людини та протидії дискримінації, забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю; сутністю та основними напрямками державної політики у сфері запобігання та протидії дискримінації, забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю; владними суб’єктами у сфері захисту прав людини і протидії дискримінації, забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю та їх повноваженнями, а також про взаємодію державних інститутів з міжнародними організаціями та інститутами громадянського суспільства у сфері забезпечення прав людини та протидії дискримінації, забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю та ін.
Програма підвищення кваліфікації навчання публічних посадовців триватиме чотири дні та проводитиметься дистанційно за допомогою комунікаційної системи 3СХ.

«Цифрова грамотність та комунікативна компетентність посадовця»

 навчання за цією професійною програмою розпочалось в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації 25 квітня 2023 р.
🚻Учасники – державні службовці апарату, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, посадові особи місцевого самоврядування області.
🆕В перший день присутні вивчали практичні питання застосування технологій електронного урядування, інформаційної безпеки, безпечного зберігання даних разом з Тетяною Білоокою – викладачем інформатики та комп’ютерної техніки коледжу економіки і технологій Національного університету «Чернігівська політехніка».
🆗Олеся Войтович – доцент кафедри захисту інформації Вінницького національного технічного університету, кандидат технічних наук розповіла учасникам про основи кібергігієни під час інформаційної війни та про те, як захистити себе від інформаційно-психологічних операцій.
💤Наступні дні першої сесії учасники вивчатимуть способи і методи візуалізації даних, підготовку і проведення презентацій, інфографіку, практичні аспекти запровадження електронного документообігу в роботі органів влади, використання інструментів Google в роботі посадовця тощо.