Про основи стратегічного планування на засадах участі громадськості йшлося під час навчання в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

28 Проводився семінар 27 – 28 квітня за участі представників 29 територіальних громад Чернігівщини.
🔵🟡В перший день розгядалися три блоки питань:
☑️ що таке стратегічне планування та в чому його особливість;
☑️ нормативно-правове забезпечення розробки стратегій розвитку територіальних громад в Україні;
☑️ процедура стратегічної екологічної оцінки проєкту стратегії та підготовки відповідного звіту.
🔵🟡Наголошувалося – після минулорічних змін до законодавства розробка стратегій розвитку стала обов’язковою. Передбачений перехідний період – вісімнадцять місяців, тобто – до грудня 2023 р. Між тим на тепер понад третина громад області ще не мають розроблених стратегій, у частини діючих – застарілі плани заходів із реалізації (або їх взагалі немає чи термін дії завершується в 2023 р.). Ще одна принципова зміна – в грудні 2022 р. Мінрегіон на виконання змін до зазначеного закону підготував наказ № 265. Відтепер це норматив, якого зобов’язані дотримуватися всі громади. Суттєві корективи внесла російсько-українська війна визначені чотири функціональні типи територій, що теж необхідно врахувати. Очікуємо постанову Кабміну щодо розробки планів відновлення. А ще з 19 травня набувають чинності зміни до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», що передбачають юридичну відповідальність за недотримання цієї процедури під час розробки стратегій, а також Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки (електронного). Разом зазначені фактори створюють нову ситуацію в сфері стратегічного планування місцевого розвитку, що необхідно врахувати під час розробки відповідних документів.
🔵🟡Другий день навчання був повністю присвячений Методичним рекомендаціям щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад. Учасники семінару покроково розглянули процедуру розробки стратегії місцевого розвитку, ознайомилися з вимогами до окремих складових стратегій (з наголосом на змінах що відбулися), а також із низкою обов’язкових форм.
🔵🟡Проводив заняття Володимир Бойко – директор Центру.