Надання якісних адміністративних послуг в умовах кризового реагування та відновлення

Під такою назвою Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації розпочав 03 травня 2023 року дистанційне навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації для адміністраторів та працівників ЦНАПів, осіб, яких визначено відповідальними за організацію діяльності ЦНАПу територіальних громад.
Мета цієї програми – підвищення рівня професійної компетенції щодо взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування їх посадових осіб, які уповноважені здійснювати функції публічної адміністрації, з фізичними та юридичними особами щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у рамках загальних правил здійснення адміністративної процедури. Удосконалення знань і практичних навичок щодо запровадження загальної адміністративної процедури, прийняття ефективних рішень, оптимізації комунікації людини та бізнесу з публічною адміністрацією.
Під час навчання передбачається розгляд чотирьох блоків питань що стосуються:
– Цілей, призначення, термінології, сфери дії Закону України «Про адміністративну процедуру». Принципів адміністративної процедури.
– Суб’єктів адміністративної процедури. Адміністративного провадження: ключових новел початку та підготовки справи до розгляду.
– Адміністративного провадження: розгляду і вирішення адміністративних справ, адміністративного оскарження.
– Виконання адміністративних актів. Відкликання та визнання адміністративних актів недійсними.
Крім цього у ході навчання посадовці зможуть потренуватися у розв’язанні тематичних тестів, кейсів та колізій.
Спікером навчання є Ірина Бойко – кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Чи тепер час для розробки інвестиційного паспорту громади?

Таке питання прозвучало під час семінару «Розробка інвестиційного паспорту громади», який проводився 2 – 3 травня 2023 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації. В ньому взяли участь понад 50 представників з 29 територіальних громад області.
На думку Володимира Бойка, директора Центру, який проводив заняття – навряд чи питання значних приватних інвестицій для Чернігівської області є актуальним під час російсько-української війни, тим більше для громад, що віднесені до зони воєнних дій. Але чекати завершення війни та нашої перемоги – теж не тема, адже необхідно її працювати на неї та підготуватися до періоду відновлення. Він вимагатиме не менше сил, ніж боротьба з рашистами. Тому низку базових справ, до яких належить інвестиційний паспорт, варто опрацювати вже тепер, а потім – вносити необхідні зміни.
На початку занять учасники познайомилися з особливостями інвестиційного паспорту яке документу. Зазначалося – громади мають навчитися здійснювати маркетинг своїх територій, а це означає – дивитися на свої можливості очима потенційних інвесторів, вміти добирати виключно ту інформацію, яка може зацікавити їх з точки зору заробітку грошей, а не розв`язання наших проблем. Водночас треба врахувати, що інвестпаспорт спрямований на формування позитивного іміджу громади як такої, звідси – тематична різноманіття інвестиційних факторів.
Посадовці детально та послідовно розглянули структуру інвестиційного паспорту, а саме: «Загальну інформація про громаду», «Фактори інвестиційної привабливості», «Інвестиційні пропозиції», «Звернення та контакти громади». Наголошувалося на необхідності викладати матеріал коротко, про основне, точно, а також – вдало візуалізовувати текст. Для цього використовувалися приклади з розробок Коломийської, Овруцької та Тупичівської громад (Івано-Франківська, Житомирська та Чернігівська області відповідно).
На другий день семінару його учасники спробували сформувати драфт інвестиційних пропозицій двох видів – на основі групи факторів та бізнес-ідей. Зголосилися Любецька та Варвинська громада. Тож у діалоговому форматі відбувся своєрідний майстер-клас на основі даних, які пропонували самі громади.
Завершилося навчання ознайомленням із можливостями використання та просування інвестиційного паспорту громади.