Програми Чернігівського РЦПК отримали погодження від Нацдержслужби України

💪Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації – в числі 18 провайдерів, яким Національне агентство України з питань державної служби погодило загальні короткострокові програми підвищення кваліфікації (наказ № 65-23 від 03.05.2023).
📚До переліку навчально-методичних розробок Центру увійшли наступні програми:
🖋Впровадження змін та прийняття ефективних рішень;
🖋Забезпечення впровадження принципів державного управління (SIGMA-принципів) Україною як країною-кандидатом на вступ до Європейського союзу;
🖋Медіаграмотність та медіакультура публічного службовця за умов інформаційної війни;
🖋Механізм реагування на проблему домашнього насильства та торгівлі людьми на місцевому рівні;
🖋Основи партисипативного стратегічного планування;
🖋Стратегічні комунікації в публічному управлінні;
🖋Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування.
☝️Вони передбачають навчання в очній та дистанційній формах, призначені для державних службовців категорій Б та В, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.
🤝Центр дякує своїм співробітникам та викладачам, які взяли участь у розробці цих програм.

🎯”Нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевої державної влади та органів місцевого самоврядування”🎯

– така тема навчання для начальників юридичних відділів апаратів виконкомів рад територіальних громад, апаратів районних державних адміністрацій та спеціалістів, на яких покладено обов’язки юридичного супроводу діяльності органу державної влади чи місцевого самоврядування, що відбулося 10 травня 2023 року в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.
👏Відкрили навчання директор Центру Володимир Бойко та керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Мужикова.
Упродовж дистанційного навчання в режимі реального часу учасники обговорили питання, що стосувалися:
✍️розгляду адвокатських запитів (вимоги до оформлення, строки, надання або відмова у наданні інформації);
✍️окремих питань вчинення нотаріальних дій в умовах воєнного стану;
✍️організації і забезпечення доступу до публічної інформації;
✍️практики застосування антикорупційного законодавства в умовах воєнного стану;
✍️регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану, новел законодавства.

Про вимоги Регламенту та Інструкції з діловодства обласної державної адміністрації при підготовці нормативно-правових актів органів виконавчої влади

йшлося 10 травня 2023 р. в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації під час навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели».
Учасниками другого заняття за цією програмою стали державні службовці департаментів обласної державної адміністрації: фінансів; екології та природних ресурсів; соціального захисту населення; Служби у справах дітей.
Наталія Мужикова – керівник апарату обласної державної адміністрації, магістр державного управління розказала державним службовцям про поняття та роль регламентів та інструкцій; про типовий регламент місцевої державної адміністрації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.1999 року №2263.
Крім цього, було акцентовано увагу посадовців на порядку внесення та розгляду проєктів розпоряджень голови місцевої держадміністрації, зокрема, на суб’єктах підготовки, як здійснюється підготовка аналітичної записки та як візуються проєкти розпоряджень.
Наталія Михайлівна детально розповіла учасникам навчання про класифікацію, характерні ознаки нормативно-правових актів та вимоги до них, а також про момент набрання чинності та припинення дії нормативно-правових актів.
Навчання проходило в дистанційній формі за допомогою комунікаційної платформи 3СХ.
Упродовж травня 2023 р. таке ж навчання пройде для державних службовців інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації.