Новації антикорупційного законодавства та електронного декларування в умовах воєнного стану

☝️Новації антикорупційного законодавства та електронного декларування в умовах воєнного стану обговорили в Линовицькій громаді.
📝Про зміни в антикорупційному законодавстві, пов’язані з військовим станом, необхідність своєчасного врегулювання конфлікту інтересів, внесення коректних та достовірних відомостей до електронних декларацій йшлося під час семінару «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування», що відбувся в Линовиці 13 квітня 2023 р. Навчання організоване Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації для працівників апарату, структурних підрозділів, старост та депутатів селищної ради.
☝️Насамперед зупинилися на новаціях антикорупційного законодавства, які вступили в силу 3 серпня 2022 р. Ними дещо пом’якшені обмеження для працівників органів публічної влади щодо заборони займатися іншою оплачуваною діяльністю на період дії воєнного стану та врегулювано питання отримання службовцями подарунків, організації благодійних зборів, отримання та передачі гуманітарної допомоги, фінансових і матеріальних цінностей на користь ЗСУ або для постраждалих від агресії рф.
☝️Далі розібрали поняття потенційного та реального конфлікту інтересів, строки та порядок повідомлення про виникнення такої ситуації. Водночас розглянули алгоритм врегулювання конфлікту інтересів щодо посадовців, над якими не передбачено безпосереднього керівництва, можливості залучення зовнішнього контролю, поводження в ситуаціях, коли виникають сумніви шодо наявності конфлікту інтересів та отримання відповідних роз’яснень від НАЗК.
☝️💻 У зв’язку з очікуваним відновленням електронного декларування зупинилися на нюансах подання електронних декларацій. Увага слухачів зверталася на технічні аспекти роботи з Порталом (нові функції щодо внесення та збереження даних, роботи з реєстрами тощо), необхідність коректного прорахування порогів для розділів декларацій за 2021 та 2022 р., а також своєчасного повідомлення про зміни у майновому стані.
☝️Учасники семінару отримали практичні рекомендації стосовно внесення документів, що ідентифікують особу декларанта (зокрема, виданих за кордоном), терміни звітного періоду, особливості декларування об’єктів нерухомості, транспортних засобів, правила заокруглення кількісних та вартісних показників, заповнення розділів про доходи, грошові активи, фінансові зобов’язання, видатки та правочини. Водночас йшлося про помилки, які не слід допускати при заповненні декларацій, відповідальність та вимоги до виправлення даних. Також наголошувалося на необхідності подання всіх декларацій, зокрема при звільненні та перебування посадовців у соціальних відпустках.