Як підготувати успішний проєкт?

Як писати проєкти, аби вони мали шанси на підтримку донорів – цьому навчалися голови громад, їх заступники, службовці виконавчих органів рад місцевих рад (всього – 40 учасників від 33 громад області) під час тренінгу «Управління проєктним циклом: від ідеї до звітності». Проходив він у Чернігові 6–7 липня 2023 р., у відкритті взяли участь перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш та заступник директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юрій Сухомлин. Вони наголосили на пріоритетності оволодіння методикою проєктного менеджменту працівниками сфери управління для успішної відбудови регіону.

З учасниками семінару працювали експерт ГО «Європейський діалог» (Львів) Олександр Софій та директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко Експерти наголосили, що проєкт – основа планування та організації, а не здобування коштів. Друге без першого не буває. Тепер на відновлення та розбудову України спрямовуватимуться значні кошти з розвинутих країн, однак для їх отримання потрібні конкретні проєкти, до того ж – включені до стратегічних планувальних документів. Причому ключовою стає зв`язка стратегії місцевого розвитку та програм місцевого розвитку, а проєкт – не що інше, як ефективний інструмент їхньої реалізації. Міжнародні донори вже заходять до України – їх ставатиме чим далі більше, хоча їхні пріоритети можуть відрізнятися, але принципи й засади роботи – однакові. Тож виникає питання – хто цими питаннями фахово займатиметься, чи достатньо у нас підготовлених для такого роду роботу фахівців?

Розпочався семінар із розгляду планування в громаді, джерел фінансування, а також інтересів сторін. Надалі учасники ознайомилися з проєктним циклом – починаючи від формування ідеї проєкту та до звітності, а саме: актуальність проєкту, цілі та результати, календарний план, ризики, сталість результатів, структура управління, моніторинг та оцінка, формування бюджету проєкту, комунікативна політика. В якості базових моделей послужили п`ять успішних проєктів секторальної співпраці України та ЄС, що свого часу були виграні та почали реалізовуватися на теренах Чернігівщини. В якості підсумку – слухачі ознайомилися з логіко-структурною матрицею, засадами її побудови та способом заповнення. Тренери зазначили – ця методика матриці дозволяє перевірити правильність та послідовність власних дій, раціонально розрахувати ресурси та час для досягнення бажаних результатів та цілей. Опанування нею – це як вивчення міжнародної мови спілкування, що є необхідною умовою для успішного розвитку як територіальних громад, так і регіону в цілому.

 

Семінар проходив в межах проєкту «Підтримка здатності територіальних громад Чернігівської області до роботи за умов війни», що реалізується Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації та Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки фонду Ганнса Зайделя та в партнерстві з Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України.

Керівники апаратів місцевих державних адміністрацій Житомирської, Київської та Чернігівської областей підвищують рівень професійної компетентності

07 червня 2023 року розпочалося спільне навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Організація роботи місцевої державної адміністрації» для керівників апаратів місцевих державних адміністрацій Житомирської, Київської та Чернігівської областей. Організатори – Житомирський, Київський та Чернігівський регіональні центри підвищення кваліфікації.

Мета програми – підвищення професійної компетентності посадовців у виконанні професійних завдань та функцій під час реалізації цілей діяльності органу виконавчої влади. Формування сучасного стратегічного мислення та спеціальних знань менеджменту в системі публічного управління. Засвоєння нових методів лідерського впливу. Визначення пріоритетних напрямів управління людськими ресурсами на державній службі. Удосконалення знань про формування команд на державній службі, розвиток умінь та навичок ефективної командної взаємодії із застосуванням сучасних соціально-психологічних технологій, методів та інструментів.

Семінар заплановано провести у три сесії (8 академічних годин кожна) упродовж червня – липня 2023 р. Перша сесія проводиться в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи Zoom.

Програма навчання на першу сесію передбачає розгляд чотирьох блоків питань:

  • Основи нормопроєктування в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
  • Сутність, зміст та види змін, сучасні підходи. Місце та значення змін в органах державної влади. Соціально-психологічне забезпечення реалізації змін. Стратегії та механізми забезпечення сприйняття змін.

–         Зміни у трудовому законодавстві за умов  воєнного стану.

–         Лідерство та конфлікти в системі управлінської діяльності керівника.

У відкритті навчання взяли участь Ольга Новікова – керівник апарату Київської облдержадміністрації та Наталія Мужикова – керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації.

Другу та третю сесію для публічних посадовців передбачено провести очно в Києві.