Здійснення публічних закупівель: новації законодавства

☝️Сучасний стан нормативно-правового бази здійснення публічних закупівель, які зміни внесені до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг (Постанова КМУ № 1178) відповідно до Постанови КМУ № 157 та інші питання проведення процедур закупівель розглядалися під час дистанційного навчання «Правові та практичні аспекти здійснення публічних закупівель в Україні». Вебінар проведений Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 7–8 червня 2023 р. До участі були запрошені працівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування Чернігівської області, відповідальні за проведення процедур закупівель.
☝️В контексті чинного законодавства та з урахуванням останніх змін докладно зупинилися на таких питаннях:
– планування закупівель в період воєнного стану;
– закупівлі до порогових вартісних меж;
– укладення «прямого» договору, звіт про договір, укладений без використання електронної системи;
– локалізація у 2023 році;
– контроль та відповідальність у сфері публічних закупівель;
– моніторинг публічних закупівель ДАСУ з урахуванням внесених змін.
☝️У форматі практичних консультацій розглянули особливості визначення предмета закупівлі для товарів, робіт, послуг; проведення закупівель з використанням електронного каталогу Prozorro Market; особливості укладання договорів в умовах воєнного стану, істотні умови договору та внесення змін до договору та алгоритм проведення відкритих торгів.
☝️Учасники семінару отримали також рекомендації застосування процедури відкритих торгів, проведення поточних та капітальних ремонтів, укладання договорів та внесення змін до них з огляду на зростання цін на товари та послуги.