Про правові та практичні аспекти охорони навколишнього середовища в громаді

йшлося під час виїзного семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього середовища в громаді:
правові та практичні аспекти», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення 09 червня 2023 року у Батуринській міській раді.

Цільова аудиторія – це працівники апарату міської ради, її структурних підрозділів, старости, депутати.

Під час навчання Ігор Михайлов –  начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами  Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, акцентував увагу присутніх на екологічному аспекті поводження з відходами, паспортизації відходів та вимогами до санітарно-технічного паспорта полігону ТПВ.

Зокрема, у своєму виступі він сказав, що зростає кількість промислових та продовольчих товарів для населення, відповідно, зростає утворення твердих побутових відходів. Природа не має механізмів утилізації і знищення відходів, вироблених суспільством, тому відходи накопичуються в біосфері. Проблема поводження з відходами на даний час є однією з основних екологічних проблем. Полігони твердих побутових відходів – приклад антропогенної діяльності, забруднення ґрунтів, поверхневих, ґрунтових та підземних вод.

Крім цього, Ігор Анатолійович розповів про охорону, утримання і використання зелених насаджень. Зокрема, про Порядок оформлення дозволів на видалення зелених насаджень, організацію та виконання робіт з вирубки або знесення зелених насаджень та оформлення підприємством результатів видалення зелених насаджень тощо.