Про електронне декларування та заходи здійснення фінансового контролю

йшлося під час  навчання 20 червня 2023 р. за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Фінансовий контроль як інструмент антикорупційної політики. Електронне декларування», яке провів Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації для державних службовців Новогород-Сіверської районної державної адміністрації та посадових осіб місцевого самоврядування Новогород-Сіверської районної ради.

У ході навчання Валентин Дубок – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління ознайомив учасників навчання з питаннями щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок).

Під час візуалізованої лекції-бесіди пан Валентин акцентувала увагу присутніх на тому, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило в Реєстрі декларацій спеціальну функцію — «Дані для декларації», яка дозволить декларантам дізнаватися відомості про свою власність, наявні в реєстрах. Вона полегшить заповнення декларації для тих, хто втратив документи про власність.

Під час семінару спікер відповів на численні запитання посадовців. Зокрема, чи стає особа суб’єктом декларування у разі тимчасового виконання обов’язків службової чи посадової особи? Чи потрібно подавати декларацію кандидата на посаду у разі призначення особи виконувачем обов’язків? На яких посадових осіб закладів, установ та організацій не поширюється обов’язок подання декларацій та інші заходи фінансового контролю? та інші.

У роботі семінару взяли участь Сергій Сергієнко – начальник Новогород-Сіверської районної військової адміністрації та Василь Жук – голова  Новогород-Сіверської районної ради