Навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану»

16 серпня 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів для працівників апарату та структурних підрозділів, старост, депутатів Срібнянської селищної ради навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану». Всього у навчанні взяли участь 18 учасників.
Під час відкриття виїзного навчання Ірина Мартинюк – секретар селищної ради відмітила, що органи місцевого самоврядування отримали більше ресурсів та управлінських повноважень і, відповідно, більше можливостей контролювати та впливати на збереження стратегічних ресурсів громади. А саме земельні ресурси – це резерв для просторового та економічного розвитку громад, суттєве джерело наповнення їх бюджетів.
У ході навчання посадові особи місцевого самоврядування розглянули тематику, що стосувалася :
– Безоплатної приватизації земельної ділянки. Перехід права власності на землю у разі набуття права на житловий будинок
– Набуття права власності на земельну ділянку в порядку спадкування. Земельна частка (пай).
– Порядку оформлення земельної ділянки. Державний земельний кадастр та кадастрова карта.
– Земель у власності територіальної громади. Юридичні та фізичні особи як суб’єкти права власності на землю.
– Спільної власності на земельну ділянку. Право постійного користування земельною ділянкою.
– Рейдерства. Склад та цільове призначення землі. Законодавчі зміни щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.
Учасники навчання цікавились питаннями розміщення будівельних об’єктів у прибережних і захисних смугах малих та великих річок, озер, ставків тощо.