ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ ТА ОБМЕЖЕНЬ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

22 серпня 2023 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації проведено навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Адміністративні правопорушення, пов`язані з конфліктом інтересів: законодавство та судова практика». У навчанні взяли участь близько ста державних службовців структурних підрозділів обласної державної адміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування області.
Відкрив заняття Володимир Бойко – директор Центру, кандидат історичних наук.
Під час навчання Валентин Дубок – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації розповів посадовцям про оновлену редакцію роз’яснень НАЗК щодо декларування 2022 року. Зокрема, спікером було акцентовано увагу посадовців на тому, як дізнатися назву територіальної громади для заповнення адресних блоків, як декларувати майно, яке взяли в лізинг, чи потрібно декларувати аліменти тощо. Учасників навчання цікавили питання, як заповнювати змінені чи нові блоки, що з’явилися у формі декларації, як правильно заповнити блок «Для ідентифікації за межами України», де потрібно буде декларувати документи для посвідчення особи за кордоном та інші.
Вячеслав Пузирний – проректор Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, професор пояснив проблему сутності адміністративного правопорушення у контексті сучасного антикорупційного законодавства України. Окремо торкнулись питання конфлікту інтересів у реальному житті: як визначити конфлікт інтересів у конкретній ситуації; особи, на яких поширюються обмеження щодо запобігання конфлікту інтересів.
Наталія Мужикова – керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації, магістр державного управління ознайомила слухачів із судовою практикою та захистом у справах про корупційні правопорушення, навела приклади судової практики, рішень НАЗК, пов’язаних з порушенням вимог антикорупційного законодавства, видами відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, пов’язаних із корупцією та ін.
Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.