Від Подій Сьогодення до Уроків Історії: Збірник «Розумовські Зустрічі 2023

Підготовлено десятий номер щорічника «Розумовські зустрічі». Як стверджував англійський учений та філософ Девіду Маккейнтушу: «Історія є дзеркалом, в якому ми можемо побачити власне обличчя та виправити помилки минулого». Це й про зміст нового видання – воно складається із двох розділів, що своїм змістом пов’язують минуле та сучасність публічного управління України.

Проблематика першого розділу «Сучасні виклики державного управління» розглядає  різні аспекти сучасних викликів у сфері державного управління, включаючи міжнародні відносини, регіональний розвиток, інформаційну безпеку, водну безпеку, реформу місцевого самоврядування, соціокультурні аспекти та історичну пам’ять. Всього – одинадцять статей. Їхні автори – науковці, викладачі університетів, експерти з шести міст України: виступили відомі науковці, кандидати та доктори наук : Михайло Акімов, Сергій Білорусов, Олександр Врублевський, Валентин Дяченко, Наталія Дяченко, Владислав Кочегаров, Владислав Безверхий, Сергій Зелінський, Ірина Куян, Людмила Какауліна, Ярослав Пилинський, Ірина Похиленко, Ігор Тодоров, Людмила Чабак та інші.

У другому розділі «Історичний Досвід Державного Управління» вміщені матеріали 11 статей над яким працювали автори: Володимир Бойко, Альона Грабовець, Наталія Дробязко, Ольга Зубко, Світлана Іваницька, Назар Котельницький, Кирило Мєлєкєсцев, Анастасія  Нікітіна, Олександр Пилипенко, Леся Рева, Олександр Тарасенко і У цьому розділі читач знайде для себе інформація про зміни в організації органів влади та адміністративно-територіального устрою Чернігівщини доби Української революції 1917–1921 рр. (зокрема, порушується питання анексії червоною росією Стародубщини); про Сергія Єфремова на державне будівництво часів гетьмана Павла Скоропадського; діяльність народного міністерства освіти доби Української революції; що заповідав гетьман Кирило Розумовський; як російська імперія одержавлювала українську церкву у ХІХ ст.; про історичні образи ворога в контексті нинішньої російсько-української війни; міркування що відрізняє росіян та українців на тлі війни що триває – чому ми різні та як це проявляється.

Збірник “Розумовські Зустрічі 2023” – це унікальний погляд на актуальні проблеми та історичний досвід, що впливають на розвиток України.

Центр дякує усім авторам за їхні дослідження. Для отримання додаткової інформації та можливості опублікувати свою статтю у  майбутньому  збірнику у 2024 році, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.

Збірник Розумовські зустрічі 2023