Про поліпшення стану навколишнього середовища та створення необхідної інфраструктури для управління відходами

Про поліпшення стану навколишнього середовища та створення необхідної інфраструктури для управління відходами
йшлося під час виїзного семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього середовища в громаді:
правові та практичні аспекти», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення 12 вересня 2023 року у Борзнянській міській раді.
Цільова аудиторія – це працівники апарату міської ради, її структурних підрозділів, старости, депутати.
Під час навчання Ігор Михайлов – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, акцентував увагу присутніх на реформі управління відходами, початок якій дав відповідний Закон, який набув чинності 9 липня 2023 року. Цей закон спрямований на введення нормативно-правового регулювання в галузі управління відходами, що відповідає вимогам відповідних директив ЄС.
Зокрема, у своєму виступі він сказав, що згідно із цим документом:
• впроваджується ієрархія управління відходами, пріоритетними напрямками якої є запобігання утворенню відходів, їхнє повторне використання та відновлення (рециклінг), і лише потім – видалення, у т.ч. захоронення на полігонах, які відповідають вимогам екологічної безпеки,
• планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях,
• запровадження системи розширеної відповідальності виробника,
• поступове створення сучасної інфраструктури та об’єктів збирання та оброблення відходів,
• удосконалення процесів управління відходами, у т.ч. ліцензійної і дозвільної системи, інформаційного забезпечення в сфері управління відходами.
Крім цього, Ігор Анатолійович розповів про охорону, утримання і використання зелених насаджень. Зокрема, про Порядок оформлення дозволів на видалення зелених насаджень, організацію та виконання робіт з вирубки або знесення зелених насаджень та оформлення підприємством результатів видалення зелених насаджень тощо.
Учасники навчання цікавились питання, що стосувалися основних способів утилізації твердих побутових відходів; відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами; вимог щодо зберігання та видалення відходів тощо.