Кібербезпека та кібергігієна в роботі публічного службовця

‼️ Маніпуляції з інформацією у кіберсфері: як розпізнавати фейки, читати новини і не наражатися на небезпеку;
‼️ Безпека у соціальних мережах: безпечна реєстрація, конфіденційність, відповідальне поширення інформації;
‼️ Онлайн-злочини в цифровому суспільстві та запобігання їм;
‼️ Організація безпеки в кіберпросторі: схеми електронної ідентифікації, безпечне використання ПК;
‼️ Кібергігієна паролів;
‼️ Рекомендації щодо захисту електронної пошти;
‼️ Фішинг
про все це йде мова під час навчання за короткостроковою програмою «Кібербезпека та кібергігієна в роботі публічного службовця», яке проводиться Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 14-15 вересня 2023 р. для службовців місцевих державних адміністрацій та посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівщини.
Із учасниками протягом двох днів спілкуються:
👩‍🏫Ірина Сенченко – представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області;
👨‍💼👩‍💼Представники відділу протидії кіберзлочинам у Чернігівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України;

👨‍🏫Леонід Куперштейн – доцент кафедри інформаційної безпеки Вінницького Національного технічного університету, кандидат технічних наук

ПРО ДОКУМЕНТООБІГ ТА ОРГАНІЗАЦІЮ УПРАВЛІНСЬКОГО ПРОЦЕСУ

14 вересня 2023 р. розпочалося навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Електронний документообіг. Організація роботи з документами, здійснення внутрішнього контролю та забезпечення доступу до публічної інформації в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування», яке проводить Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації.
Навчання проводиться для працівників апарату, структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих апаратів рад територіальних громад, районних рад, на яких покладено обов’язки щодо здійснення документообігу та контролю.
Відкрив заняття Володимир Бойко – директор Центру, кандидат історичних наук.
У ході навчання Олена Рижко – начальник загального відділу апарату облдержадміністрації, магістр державної служби розповіла посадовцям про основні завдання та організацію роботи з документами (в тому числі для службового користування) в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Олександр Клименок – начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату облдержадміністрації, магістр державної служби акцентував увагу учасників навчання на інформаційних технологіях в державному управлінні та комп’ютеризації документообігу в органі влади.
Крім цього, 15 вересня, посадові особи місцевого самоврядування та державні службовці розглянуть питання про організацію і забезпечення доступу до публічної інформації; удосконалення системи контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та станом реагування на запити, звернення, листи депутатів усіх рівнів.
Учасники навчання цікавились термінами виконання контрольних документів; відстрочкою в задоволені запиту на інформацію тощо.
У навчанні бере участь 100 посадовців.

Вебінар за цією програмою здійснюється в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.