Сучасні підходи та виклики в бухгалтерському обліку у бюджетних установах.

Сучасні підходи та виклики в бухгалтерському обліку у бюджетних установах.
🟩🟦Сьогодні, 20 вересня 2023 року, завершилося навчання з теми “Практичні аспекти організації та ведення бухгалтерського обліку у бюджетних установах”. Навчання проходило у дистанційному форматі в режимі реального часу, та об’єднало 55 учасників.
🟩🟦Метою заходу було підвищення кваліфікації головних бухгалтерів, бухгалтерів апарату та структурних підрозділів облдержадміністрації та районних державних адміністрацій в галузі бухгалтерського обліку у бюджетних установах.
🟩🟦Головні бухгалтери та фахівці з бухгалтерського обліку отримали цінну інформацію та практичні навички від визнаних експертів у галузі бухгалтерського обліку та правозахисту. Лектори Тетяна Черняк, Наталія Подгайна, Ірина Лось, Тетяна Єфименко та Світлана Суслова надали учасникам обгрунтовані відповіді на питання, пов’язані з бухгалтерським обліком у бюджетних установах.
🟩🟦Черняк Тетяна Юріївна акцентувала увагу на порушеннях трудових прав, специфічних для цього сектору, і відзначила необхідність перевірок держпраці для забезпечення законності заробітної плати.
🟩🟦Подгайна Наталія Іванівна відзначила важливість правильного обліку єдиного внеску на соціальне страхування та надала важливу інформацію щодо розмірів цього внеску та особливостей для роботодавців та працівників.
🟩🟦Єфименко Тетяна Миколаївна висвітлила повноваження Держаудит служби та розповіла про недоліки і порушення, які виявляються під час контролю, звертаючи увагу на важливість дотримання нормативів та законодавства.
🟩🟦Суслова Світлана Сергіївна надала цінний інсайт щодо формування проєктів місцевих бюджетів на 2024 рік та соціальних стандартів на майбутні роки.
🟩🟦Представники Чернігівського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розкрили нові правила для надання робочих місць особам з інвалідністю та вказали на норми чинного законодавства, які регулюють цю сферу.
🟩🟦Це навчання стало важливим кроком у підвищенні кваліфікації фахівців у галузі бухгалтерського обліку бюджетних установ та сприяє покращенню дотримання нормативів та законодавства в цій галузі.

Підготовка проєктних заявок на окремі конкурси проєктів

Підготовка проєктних заявок на окремі конкурси проєктів – навчання за таким напрямом проведено 19-20 вересня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.
Учасники, а це представники органів влади та територіальних громад Чернігівщини розібрали детально такі конкурси проєктів:
✔️ «Дунайська регіональна програма 2021-2027» (Danube Region Programme): як подати заявку?
✔️ Конкурс проєктів у рамках фінансової угоди «Енергоефективність громадських будівель в Україні» між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).
✔️ Нідерландська програма Ukraine Partnership Facility: грантова програма, спрямована на відновлення та відбудову української економіки (сектори: водопостачання, охорона здоров’я, сільське господарство) та покращення становища вразливих груп населення.
✔️ Грантова Програма ЗМІН 2023
Проводила заняття Тетяна Котенко – керівник НКП Горизонт 2020 за напрямком «Малі та середні підприємства» Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат економічних наук.

Організація та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

20 вересня 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів очне навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Військовий облік. Робота місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо організації та ведення військового обліку».
Цільова аудиторія: державні службовці Чернігівської районної державної адміністрації, посадові особи органів місцевого самоврядування Чернігівського району, представники підприємств, установ та організацій.
У відкритті навчання взяла участь Тетяна Куриленко – керівник апарату Чернігівської районної державної адміністрації, магістр державної служби.
Під час навчання Олена Тимошенко – завідувач сектора мобілізаційної роботи Чернігівської обласної військової адміністрації та Сергій Замостьев – викладач Центру розповіли учасникам семінару про:
– застосовування норми законодавства у сфері військового обліку та бронювання;
– організацію та планування роботи з військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях;
– правильність складання документації з військового обліку, обліковування її, систематизації та зберігання;
– подання звітності щодо призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
– проведення звіряння з ТЦК та СП;
– аналіз стану військового обліку в установах та організаціях;
– конт¬роль дотримання порядку та правил військового обліку.
Присутні цікавилися питаннями що стосувалися ведення персонально-первинного військового обліку в старостинських округах, бронювання військовозобов’язаних працівників тощо.
У навчанні взяло участь 100 учасників.
За підсумками навчання учасники семінару отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.