Як комунікувати громаді:
— із засобами масової інформації;
— з жителями громади;
— у соціальних мережах?
Такі питання обговорють в рамках семінару “Горизонтальна та вертикальна комунікація в місцевому самоврядуванні. Комунікація органу місцевого самоврядування зі ЗМІ”.
Це навчання проводиться 25 вересня для працівників апарату Михайло-Коцюбинської селищної ради, її структурних підрозділів, старост, депутатів. Відкрила навчання селищний голова Ніна Ворох.
Надалі посадовці активно працюють разом з редакторкою сайту «Чернігівський монітор» Оксаною Стельмах.

Про управління побутовими відходами в громаді

Йшлося під час виїзного семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього середовища в громаді:
правові та практичні аспекти», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення 22 вересня 2023 року у Новгород-Сіверській міській раді.
Цільова аудиторія – це працівники апарату міської ради, її структурних підрозділів, старости, депутати.
Під час відкриття навчання Павло Верченко – заступник міського голови звернув увагу присутніх на актуальність тематики навчання, а саме прийняття Закону України «Про управління відходами» довгоочікуване, спрямоване на вирішення масштабної та довготривалої проблеми поводження з відходами, адже Україна нарешті зробила перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами. Зараз перед владою стоїть завдання створити реальні, працюючі механізми для повторного використання, переробки відходів. А доки триватимуть реформи, відповідальність із підприємств-утворювачів відходів ніхто не знімав.
У ході семінару Ігор Михайлов – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, акцентував увагу присутніх на тому, що Закон України «Про управління відходами» закладає основу сучасного менеджменту відходів, відповідно до вимог ЄС. Документ дозволяє впровадити основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами, зокрема запровадження ієрархії управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника у галузі управління відходами, що виникли внаслідок його господарської діяльності.
Основними принципами політики у сфері запобігання утворенню та управління відходами є:
1. запобігання – утворювач або власник відходів вживає заходів для запобігання утворенню відходів, а також для уникнення, зменшення або усунення негативного впливу відходів на здоров’я людей та навколишнє природне середовище;
2. “забруднювач платить” – утворювач або власник відходів покриває витрати на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення та оброблення, включаючи витрати на створення та утримання об’єктів оброблення відходів;
3. територіальної наближеності – оброблення відходів здійснюється на найближчій споруді або установці з оброблення відходів, або в місці захоронення відходів, враховуючи їх екологічну та економічну ефективність, відповідно до регіональних та місцевих планів управління відходами;
4. формування конкурентного середовища у сфері управління відходами – суб’єкти господарювання, органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти розвитку конкуренції та не повинні вчиняти будь-яких неправомірних дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію у сфері управління відходами.
Крім цього, Ігор Анатолійович розповів про охорону, утримання і використання зелених насаджень. Зокрема, про Порядок оформлення дозволів на видалення зелених насаджень, організацію та виконання робіт з вирубки або знесення зелених насаджень та оформлення підприємством результатів видалення зелених насаджень тощо.
Учасники навчання цікавились питання, що стосувалися основних способів утилізації твердих побутових відходів; відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами; вимог щодо зберігання та видалення відходів тощо.