26 вересня в Центрі за професійною програмою підвищення кваліфікації «Староста як місцевий лідер: правовий статус, повноваження, відповідальність» розпочали навчання старости старостинських округів територіальних громад нашої області.
В перший день навчання слухачі разом з начальником управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Ігорем Пузаном обговорювали земельне законодавство України та практику його застосування у воєнний час, нюанси передачі земель комунальної власності у власність, надання їх у постійне користування та оренду; дізнавались про особливості оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та охорону земель.
Сьогодні ж перед слухачами виступили: начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області Ігор Михайлов, який розповів про екологічні аспекти поводження з відходами, та заступник начальника Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Олексій Голован з інформацію про особливості надання адміністративних послуг за умов воєнного стану.
В рамках семінару слухачі разом з експертом з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад, директором адміністрації веб-сайту «Староста Профі» Олександром Врублевським обговорять правовий статус старост, особливості здійснення деяких повноважень, порядок організації роботи із зверненнями громадян в ОМС з урахуванням особливостей правового режиму воєнного стану. Також Олександр Врублевський розповість про прийом громадян в територіальних громадах/старостинських округах, його основний юридичний та практичний зміст.
Програмою семінару передбачено також висвітлення перед слухачами і інших важливих тем:
– організації, обліку та бронювання військовозабов’язаних в територіальних громадах;
– вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування;
– визначення корупційних ризиків в діяльності публічних службовців та засади запобігання корупційним правопорушенням та ін.
Протягом чотирьох днів першої сесії зазначеної програми старости дізнаються про організацію роботи органу місцевого самоврядування, про традиції публічного управління в Україні та застосування норм нового українського правопису в діловій кореспонденції.