Про підтримку ментального здоров’я публічних службовців в умовах війни

йшлося під час навчання 05 жовтня 2023 р. за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Сучасні інструменти управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації. Цільова аудиторія: начальники відділів (завідувачі секторів) управління персоналом виконавчого апарату рад територіальних громад області.
Під час семінару Інна Чистенко – психологиня, радниця голови Чернігівської обласної військової адміністрації з питань ментального здоров’я, обласний координатор всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» акцентувала увагу посадовців на тому, що ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров’я – нерозривне ціле.
Інна Григорівна розповіла про мету Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
Пані Інна, зокрема, провела для посадовців ряд практичних вправ, спрямованих на розвиток здатності психіки відбивати атаки стресових чинників і подолання стереотипів, які заважають звернутися по допомогу; навчила декільком технікам саморегуляції для того, щоб подолати страх чи тривожність, заспокоїтися, розслабитися та підтримати себе в будь-якій ситуації.
Учасники навчання отримали відповідь на конкретні поради: як подолати стрес?; як впоратись з тривожністю?; як врівноважити свій стан?; куди звертатись за допомогою? та корисні ресурси з вправами та техніками психологічної самодопомоги, що, в свою чергу, допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.
Третє заняття за цією програмою здійснювалося в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.