🟡🟢Енергетична безпека: виклики та можливості

🟡🟢Сьогодні, 12 жовтня 2023 року, завершилося навчання з теми «Енергетична безпека: сутність, загрози та механізми регулювання».
🟡🟢Навчання проходило у дистанційному форматі в режимі реального часу, та об’єднало 35 учасників.
🟡🟢Метою заходу було підвищення рівня усвідомлення учасників щодо сутності та важливості енергетичної безпеки, а також надання інструментів для розуміння загроз та механізмів регулювання у цій сфері. Підвищення обізнаності щодо змін в законодавстві, які стосуються енергоефективності та енергозбереження, зокрема в умовах військового стану. Сприяння розвитку проектних пропозицій з урахуванням європейських стандартів та українських норм у галузі енергетичної безпеки.
🟡🟢Лектором та експертом з енергетичної безпеки був Сергій Зінченко, керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області та керівник проектів науково-виробничого підприємства «Енергоіновація».
🟡🟢Під час навчання, експерт звернув увагу на актуальні питання, пов’язані з енергетичною безпекою в Україні. Він розглянув вплив військового стану на законодавство в галузі енергоефективності, енергозбереження та енергоменеджменту. 🟡🟢Учасники навчання отримали можливість дізнатися, які виклики стоять перед громадами в плані енергетичної безпеки та як правильно розробляти проектні пропозиції, враховуючи європейські стандарти та українські норми.
🟡🟢Особливу увагу було приділено альтернативним джерелам енергії. Спікер продемонстрував учасникам, як ефективно використовувати альтернативні джерела енергії та як вони можуть сприяти забезпеченню енергетичної безпеки громади.

 

Екологічні аспекти управління та поводження з побутовими відходами в громаді

йшлося під час виїзного семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього середовища в громаді:
правові та практичні аспекти», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення 11 жовтня 2023 року у Талалаївській селищній раді.
Цільова аудиторія – це працівники апарату селищної ради, її структурних підрозділів, старости, депутати.
У ході семінару Ігор Михайлов – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, акцентував увагу присутніх на основних функціях органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами відповідно до Закону України «Про управління відходами», зокрема, щодо:
– Організації управління відходами;
– Планування управління відходами;
– Організація та регулювання послуги управління побутовими відходами;
– Вирішення питань щодо об’єктів управління відходами;
– Моніторинг, контроль та інформування.
Ігор Анатолійович також детально зупинився на виключних повноваженнях сільських, селищних, міських рад у сфері управління побутовими відходами в громаді, а це:
1) участь у реалізації державної політики у сфері управління відходами;
2) участь у розробленні та реалізації регіональних планів управління відходами;
3) затвердження місцевих планів управління відходами
4) вирішення питань щодо розміщення на території відповідних територіальних громад об’єктів оброблення відходів;
5) надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території населених пунктів місць чи суб’єктів для управління відходами;
6) створення пунктів роздільного збирання побутових відходів;№
7) визначення адміністратора послуги з управління побутовими відходами;
😎 визначення питань управління небезпечними відходами у складі побутових відходів
Крім цього, Ігор Анатолійович розповів про охорону, утримання і використання зелених насаджень. Зокрема, про Порядок оформлення дозволів на видалення зелених насаджень, організацію та виконання робіт з вирубки або знесення зелених насаджень та оформлення підприємством результатів видалення зелених насаджень тощо.
Учасники навчання цікавились питання, що стосувалися догляду за зеленими насадженнями в місцях загального користування; видалення зелених насаджень; Охорони, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом тощо.

Нова система оплати праці державних службовців відповідно до нової класифікації посад

12 жовтня 2023 р. у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації у рамках навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Управління персоналом: інструментарій, напрями та інноваційні практики» відбулося третє очне заняття для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації. Представники кадрових служб районних державних адміністрацій приєдналися до навчання за допомогою комунікаційної системи 3СХ.
Під час відкриття навчання Володимир Бойко – директор Центру, кандидат історичних наук, привітав учасників навчання з професійним святом – Днем кадрового працівника, відзначення якого збіглося з датою сьогоднішнього семінару. Він зокрема сказав, що у сучасних умовах висококваліфіковані кадровики є дуже затребуваними. Це і не дивно, адже кожній структурі необхідний хороший персонал. Інакше вона просто не зможе витримувати конкуренцію і виконувати свої завдання. Керівники високо цінують кадрових працівників, адже від їхнього професіоналізму значною мірою залежить успішна робота органу виконавчої влади.
У ході навчання Марина Захарченко – заступник керівника апарату – начальник відділу управління персоналом апарату обласної державної адміністрації, магістр державної служби акцентувала увагу посадовців на Законі України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану». Звернула увагу посадовців на тому, що кампанія декларування за 2021-2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мають подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.
Крім цього, увагу кадровиків було зосереджено на основних аспектах нової системи оплати праці державних службовців відповідно до нової класифікації посад. Публічні посадовці обговорили проблемні питання в організації проходження державної служби тощо.