Сьогодні, 31 жовтня 2023 року

🟦🟨 завершилось навчання з теми «Практичні аспекти реалізації Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»». Навчання проходило у дистанційному форматі в режимі реального часу і об’єднало 52 учасника з різних громад Чернігівської області.
🟦🟨Метою заходу було поглибити знання учасників про вплив російської імперської політики на нашу культурну спадщину України, про необхідність очищення публічного простору від символіки комуністичного та колоніального режиму, а також про механізми та шляхи вирішення питань, пов’язаних з виконанням вимог Закону.
🟦🟨Навчання почалося із вступних слів Костянтина Мегема, Володимира Тиліщака та Володимира Бойка, які допомогли учасникам налаштуватись на навчання, пояснили цілі та очікування від нього і також зазначили, що заходи такого роду мають на меті позбавити суспільство від слідів радянської диктатури та російської пропаганди, підкреслити унікальну національну ідентичність, і сприяти деколонізації нашого топонімічного простору.
🟦🟨Спікерами навчання були:
🟦🟨Олена Охрімчук, яка закцентувала увагу на тому, що включає у себе політика декомунізації, та як російська пропаганда переписувала історію України. Вона також звернула увагу на те, що таке деколонізація через призму Закону і як вона вплине на нашу національну ідентичність.
🟦🟨Марія Тахтаулова розкриваючи тему лекції «Деколонізація як запобіжник просування ідей «русского міра» звернула увагу на ідеологію рашизму та його витоки, а також на чому вона базується: «Просування ідеології рашизму базується на: ностальгії за спільним радянським минулим, возвеличення перемоги у «Великій Вітчизняній війні», Московське православ’я»». Також у її лекції було закцентовано на видах історичної пам’яті, їх складових а окрема увага була приділена Декомунізаційним і Деколонізаційним Законам. Але основу її лекції склала інформація саме про очищення топонімічного простору і що воно включає у себе. Також дала поради, як обирати нові назви, які б враховували історичну правду, культурну спадщину та громадську думку.
🟦🟨Сергій Бутко презентував дорожню карту стратегії очищення від російських імперських маркерів меморіального простору, таких як пам’ятники, монументи, бюсти, меморіальні дошки тощо. Він також розповів про правові та практичні аспекти демонтажу та утилізації таких об’єктів, а також про можливості використання альтернативних форм увічнення пам’яті жертв російської агресії та героїв України.
🟦🟨Олександр Богуш розповів про механізми та шляхи вирішення питань з виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» які стосуються усунення з публічного простору об’єктів культурної спадщини, зокрема як правильно проводити моніторинг подібних пам’яток і як їх правильно демонтувати і яку документи треба для цього мати.
🟦🟨Володимир Бойко на початку своєї лекції навів аргументи, які йому давалось чути за і проти перейменування вулиць і дав свою варіант відповідь чому це на часі. А окрім цього проводив опитування хто з якої громади, аби навести приклади на честь кого можна було б назвати вулицю, так як у кожній громаді є заслужений громадянин, який мав вплив на історичний розвиток регiонy, або на історiю всієï України і це б спонукало людей не тільки пам’ятати минуле, але й розповідало нинішньому поколінню про видатних постатей нашого краю.
🟦🟨Олександр Шевчук звернув увагу саме на практичні аспекти реалізації виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» на прикладі однієї з громад Чернігівської області. Він назвав труднощі, з якими можуть стикатися ті, хто вирішить зайнятися цим питанням, і дав одразу відповідь, як їх можна вирішити. Він також пояснив, як правильно оформлювати документи, які потребуються для перейменування об’єктів топоніміки, а також як залучати громадськість до цього процесу.
🟦🟨Отже, завдяки цьому навчанню учасники отримали поглиблені знання та навички, необхідні для впровадження положень Закону України та відновлення національної ідентичності. Дане навчання є кроком до побудови сучасної та незалежної України, вільної від негативного впливу минулого та зосередженої на своєму майбутньому.

Комунікація в громаді:

💬 із засобами масової інформації;
💬 з жителями громади;
💬у соціальних мережах
це основний зміст семінару “Горизонтальна та вертикальна комунікація в місцевому самоврядуванні”.
Навчання проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 30 жовтня для працівників апарату Бобровицької міської ради та її структурних підрозділів.
Учасники працювали разом з експерткою з комунікації, редакторкою сайту «Чернігівський монітор» Оксаною Стельмах.

Про основні зміни та новели нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»

йшлося під час навчання 26 жовтня 2023 р. за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Новели законодавства України про службу в органах місцевого самоврядування» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації. Цільова аудиторія: керуючі справами апаратів виконкомів рад територіальних громад, начальники відділів управління персоналом органів місцевого самоврядування області.
Під час семінару Володимир Мягкоход – директор центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України акцентував увагу посадовців на тому, що Закон № 3077-ІХ «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачає зміни щодо:
• розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування;
• закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій, передбачених виборчим законодавством;
• упорядкування проведення відкритих конкурсів на посади службовців місцевого самоврядування;
• опублікування оголошення про конкурс та результатів його проведення через Єдиний портал вакансій публічної служби;
• запровадження щорічного оцінювання результатів службової діяльності службовців місцевого самоврядування;
• порядку професійного розвитку службовців місцевого самоврядування;
• механізму кар’єрного просування службовців місцевого самоврядування;
• удосконалення кадрового резерву службовців місцевого самоврядування;
• встановлення рамки посадових окладів службовців місцевого самоврядування;
• встановлення дисциплінарної та матеріальної відповідальності службовців місцевого самоврядування.
Учасники навчання цікавились питаннями: до якої категорії буде віднесена посада діловода?; яка буде передбачена процедура переведення на посаду керуючого справами?; як будуть змінюватися ранги службовців і виборних осіб?; хто буде заміняти керуючого справами на час його відпустки?; чи може міський голова покласти обов’язки свого представника на керуючого справами, наприклад, на час відпустки депутата? тощо.
Навчання за цією програмою здійснювалося в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.

«Розробка містобудівної документації»

🟩Геоінформаційні формати містобудівної документації;
🟩проведення громадських обговорень містобудівної документації;
🟩основні етапи розроблення містобудівної документації;
🟩стратегічна екологічна оцінка в процесі підготовки містобудівної документації;
🟩розроблення топогеодезичної основи в сучасних форматах;
🟩порядок визначення державних інтересів при розроблені містобудівної документації –
ці та інші питання обговорювались в рамках навчання за програмою «Розробка містобудівної документації» 2️⃣4️⃣2️⃣5️⃣ жовтня 2023 року.
З учасниками, а це представники 51 громади Чернігівщини спілкувались:
☑️Сергій Куреня – в. о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації;
☑️Вадим Овдієнко – директор ФОП «Овдієнко В.О.»;
☑️Ольга Бакун – директор ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН»;
☑️Валентина Ганжа – заступник начальника відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації;
☑️Олександр Залозний – сертифікований інженер-геодезист;
☑️Ліана Усенко – головний спеціаліст відділу територіального планування та охорони пам’яток архітектури Управління містобудування та архітектури.

Як читати новини і не наражатися на небезпеку?

25 жовтня в Центрі розпочалось дводенне навчання державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Медіаграмотність та медіакультура публічного службовця. Інформаційний простір Чернігівщини».
Перший день навчання слухачі спілкувались з представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області Іриною Сенченко про телерадіопростір Чернігівської області та інформаційну безпеку, а з продюсером з виробництва північно-східного хабу Суспільного Ольгою Конопацькою-Плєховою дискутували про небезпеку фейків, хайпу, тролінгу та пропаганди.
На другий день навчання заплановано зустріч слухачів з головним спеціалістом відділу документального забезпечення, контролем за виконанням документів виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Світланою Коваленко яка розповість про складники інформаційної політики органів публічної влади в еру цифровізації та в умовах війни.
Завершиться навчання посадовців обговоренням основних аспектів роботи у мережі “Фейсбук”, дану тему розкриє перед слухачами експерт з питань комунікації, шеф-редактор «Суспільне Житомир» Дмитро Клименко.

🔺«Лідерство та командоутворення» 🔺

за такою програмою підвищували кваліфікацію посадовці Чернігівщини 19 – 20 жовтня 2023 р.
Протягом двох днів учасники навчання опрацювали разом Тетяною Децюк та Ганною Чепурною, викладачками Національного університету «Чернігівська політехніка» наступну тематику:
📍Лідерство як соціально-психологічний феномен.
📍Сутність лідерства та його основні ознаки.
📍Лідерство та керівництво: спільне та відмінне
📍Створення команди
📍Забезпечення ефективної комунікації в команді
📍Лідерство та командоутворення: корисні інструменти
📍Етичне лідерство в державному секторі
📍Тайм-менеджмент як механізм розвитку лідерських якостей посадовця.

18 жовтня в Центрі підвищення кваліфікації розпочалося дводенне навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Інформаційна безпека

Персональна безпека онлайн» для державних службовців місцевих державних адміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування області.

Протягом першого дня навчання слухачі разом з експертом з питань комунікації, шеф-редактором «Суспільне Житомир» Дмитром Клименком будуть спілкуватися про особливості інформаційної безпеки в умовах війни, обговорять механізми впливу інформації на людину, вчитимуться розпізнавати та протистояти ворожій пропаганді.

Другий день навчання слухачі проведуть разом з експерткою з питань комунікації, редакторкою сайту «Чернігівський монітор» Оксаною Стельмах, яка розповість посадовцям про Інтернет-загрози: тролів, ботів та фейки. Слухачі дізнаються про методи протидії фейкам, підвищать рівень медіаграмотності та виконуватимуть вправи для тренування критичного мислення.

Особлива увага протягом навчання приділятиметься питанням безпеки в глобальній мережі та основним аспектам роботи у соціальних мережах.

 

 

 

🟡🟢Енергетична безпека: виклики та можливості

🟡🟢Сьогодні, 12 жовтня 2023 року, завершилося навчання з теми «Енергетична безпека: сутність, загрози та механізми регулювання».
🟡🟢Навчання проходило у дистанційному форматі в режимі реального часу, та об’єднало 35 учасників.
🟡🟢Метою заходу було підвищення рівня усвідомлення учасників щодо сутності та важливості енергетичної безпеки, а також надання інструментів для розуміння загроз та механізмів регулювання у цій сфері. Підвищення обізнаності щодо змін в законодавстві, які стосуються енергоефективності та енергозбереження, зокрема в умовах військового стану. Сприяння розвитку проектних пропозицій з урахуванням європейських стандартів та українських норм у галузі енергетичної безпеки.
🟡🟢Лектором та експертом з енергетичної безпеки був Сергій Зінченко, керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області та керівник проектів науково-виробничого підприємства «Енергоіновація».
🟡🟢Під час навчання, експерт звернув увагу на актуальні питання, пов’язані з енергетичною безпекою в Україні. Він розглянув вплив військового стану на законодавство в галузі енергоефективності, енергозбереження та енергоменеджменту. 🟡🟢Учасники навчання отримали можливість дізнатися, які виклики стоять перед громадами в плані енергетичної безпеки та як правильно розробляти проектні пропозиції, враховуючи європейські стандарти та українські норми.
🟡🟢Особливу увагу було приділено альтернативним джерелам енергії. Спікер продемонстрував учасникам, як ефективно використовувати альтернативні джерела енергії та як вони можуть сприяти забезпеченню енергетичної безпеки громади.

 

Екологічні аспекти управління та поводження з побутовими відходами в громаді

йшлося під час виїзного семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього середовища в громаді:
правові та практичні аспекти», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення 11 жовтня 2023 року у Талалаївській селищній раді.
Цільова аудиторія – це працівники апарату селищної ради, її структурних підрозділів, старости, депутати.
У ході семінару Ігор Михайлов – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, акцентував увагу присутніх на основних функціях органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами відповідно до Закону України «Про управління відходами», зокрема, щодо:
– Організації управління відходами;
– Планування управління відходами;
– Організація та регулювання послуги управління побутовими відходами;
– Вирішення питань щодо об’єктів управління відходами;
– Моніторинг, контроль та інформування.
Ігор Анатолійович також детально зупинився на виключних повноваженнях сільських, селищних, міських рад у сфері управління побутовими відходами в громаді, а це:
1) участь у реалізації державної політики у сфері управління відходами;
2) участь у розробленні та реалізації регіональних планів управління відходами;
3) затвердження місцевих планів управління відходами
4) вирішення питань щодо розміщення на території відповідних територіальних громад об’єктів оброблення відходів;
5) надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території населених пунктів місць чи суб’єктів для управління відходами;
6) створення пунктів роздільного збирання побутових відходів;№
7) визначення адміністратора послуги з управління побутовими відходами;
😎 визначення питань управління небезпечними відходами у складі побутових відходів
Крім цього, Ігор Анатолійович розповів про охорону, утримання і використання зелених насаджень. Зокрема, про Порядок оформлення дозволів на видалення зелених насаджень, організацію та виконання робіт з вирубки або знесення зелених насаджень та оформлення підприємством результатів видалення зелених насаджень тощо.
Учасники навчання цікавились питання, що стосувалися догляду за зеленими насадженнями в місцях загального користування; видалення зелених насаджень; Охорони, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом тощо.

Нова система оплати праці державних службовців відповідно до нової класифікації посад

12 жовтня 2023 р. у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації у рамках навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Управління персоналом: інструментарій, напрями та інноваційні практики» відбулося третє очне заняття для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації. Представники кадрових служб районних державних адміністрацій приєдналися до навчання за допомогою комунікаційної системи 3СХ.
Під час відкриття навчання Володимир Бойко – директор Центру, кандидат історичних наук, привітав учасників навчання з професійним святом – Днем кадрового працівника, відзначення якого збіглося з датою сьогоднішнього семінару. Він зокрема сказав, що у сучасних умовах висококваліфіковані кадровики є дуже затребуваними. Це і не дивно, адже кожній структурі необхідний хороший персонал. Інакше вона просто не зможе витримувати конкуренцію і виконувати свої завдання. Керівники високо цінують кадрових працівників, адже від їхнього професіоналізму значною мірою залежить успішна робота органу виконавчої влади.
У ході навчання Марина Захарченко – заступник керівника апарату – начальник відділу управління персоналом апарату обласної державної адміністрації, магістр державної служби акцентувала увагу посадовців на Законі України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану». Звернула увагу посадовців на тому, що кампанія декларування за 2021-2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мають подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.
Крім цього, увагу кадровиків було зосереджено на основних аспектах нової системи оплати праці державних службовців відповідно до нової класифікації посад. Публічні посадовці обговорили проблемні питання в організації проходження державної служби тощо.