ДОБРЯНКА: ВІТАННЯ ВІД ОВРУЧА

«Перелайте вітання та слова підтримки колегам, які в такий час й за таких умов працюють набувають нових знань в вмінь, розвиваються!», – так працівники Овруцької міської ради 3 листопада привітала своїх колег із Добрянської селищної ради під час семінару «Горизонтальна та вертикальна комунікація в місцевому самоврядуванні. Комунікація органу місцевого самоврядування зі ЗМІ». Відкрили його та взяли безпосередню участь селищний голова Світлана Бицько та директор Чернігівського регіонального центру підвищення Володимир Бойко, а заняття проводила головна редакторка сайту «Чернігівський монітор» Оксана Стельмах.
Експерта наголосила. що російське вторгнення суттєво вплинуло на комунікації в роботі органів місцевого самоврядування: через безпекову ситуація очні заходи стали рідкісними, а їхні анонси – неможливими; збільшилися обсяги он-лайн зустрічей; посилилась технічна обізнаність мешканців та мешканок; пришвидшився обмін інформацією, зросли її обсяги, до того ж – не в останню чергу через анонімні канали; як з`ясувалося, рівень інформаційної грамотності населення залишає бажати кращого; війна радикалізувала людей…
Це виклик, на який працівники органі місцевого самоврядування мають навчитися давати відповідь, а це означає: відповідно до законодавства, водночас цікаво для користувачів будувати структуру офіційного веб-сайту ради, навчитися виділяти головне в новинах, обов`язково перевіряти джерела інформації, співставляти дані, дотримуватися інформаційної гігієни (бачити фейки та протидіяти їм, уникати хайпу – гасити його, якщо вже так сталося); звертатися до земляків звичайною, легкою для сприйняття мовою (а не звітів).
Під час занять учасники навчання наводили власні приклади випадків, що виникали в інформаційному просторі громади, та разом їх аналізували. Викладачка продемонструвала кілька невдалих та вдалих прикладів. Серед останніх виявилося й інформаційне повідомлення зі сторінки у Facebook Овруцької міської ради. Згадка про нього й викликала експрес-спілкування поліських територіальних громад обох берегів Дніпра, яких об`єднала спільна біда – не лише нашестя російської орди, але й небезпечне сусідство з Білоруссю.