Земельне законодавство України та практика його застосування у воєнний час

🌻Земельне законодавство України та практика його застосування у воєнний час:
✅реалізація права безоплатної приватизації громадянами в умовах воєнного стану;
✅можливості використання кормових угідь в інтенсивному сільськогосподарському обробітку згідно ЗУ «Про землеустрій»;
✅передача земель комунальної власності у власність, надання їх у постійне користування та оренду;
✅оренда земельних ділянок сільськогосподарського призначення та охорона земель – це основний зміст навчання, що проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації в Лосинівській селищній раді 09 листопада.
👍У відкритті та роботі семінару взяв участь селищний голова Анатолій Стрілець, а учасниками стали працівники апарату та структурних підрозділів селищної ради, старости, депутати.
👨‍🏫З учасниками спілкувався Ігор Пузан – начальник відділу землеустрою, використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

Про застосування Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

08 листопада 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів очне навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Військовий облік. Робота місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо організації та ведення військового обліку».
Цільова аудиторія: державні службовці Прилуцької районної державної адміністрації, посадові особи органів місцевого самоврядування Прилуцького району, представники підприємств, установ та організацій.
Загальна мета навчання: підвищення спроможності публічних посадовців щодо ефективної організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Під час навчання Олена Тимошенко – завідувач сектора мобілізаційної роботи Чернігівської обласної військової адміністрації та Сергій Замостьев – представник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки розповіли учасникам семінару про:
1. Організацію військового обліку в органах місцевого самоврядування, державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях
2. Персональний військовий облік
3. Документацію з ведення персонального військового обліку
4. Персонально-первинний військовий облік у районах та містах, де відсутні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки
5. Порядок бронювання військовозобов’язаних
6. Організація взаємодії з ТЦК та СК, контроль за веденням військового обліку
7. Особливості діловодства з військового обліку
8. Перевірки стану військового обліку
9. Відповідальність. Порядок притягнення до відповідальності
Присутні цікавилися питаннями: що таке облікові дані військовозобов’язаних? Ким здійснюється організація та ведення військового обліку? На підставі чого ведеться військовий облік? Які тепер види військового обліку? Кого ставлять на військовий облік? Які з’явилися особливості ведення військового обліку підприємствами, установами організаціями? Чи змінилась відповідальність призовників, військовозобов’язаних та резервістів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону?
У навчанні взяло участь 70 учасників.
За підсумками навчання учасники семінару отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.