ПУБЛІЧНА СЛУЖБА І ПРАВА ЛЮДИНИ

📍«ПУБЛІЧНА СЛУЖБА І ПРАВА ЛЮДИНИ»
навчання за такою програмою для посадовців області проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 08 та 09 листопада 2023 р.
📍Заняття дозволяє учасникам та учасницям отримати або посилити власні компетентності щодо основ концепції прав людини та застосування принципів прав людини під час виконання посадових обов’язків. Завдяки практичним прикладам присутні мали можливість розібратися у змісті окремих стандартів прав людини. Також увагу приділено темі прав осіб з інвалідністю, універсального дизайну і доступності.
📍Навчання провів Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини в Чернігові.

Правові та практичні аспекти публічних закупівель в Україні

1️⃣1️⃣4️⃣ учасників держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування успішно пройшли 9-10 листопада навчання по темі ” Правові та практичні аспекти публічних закупівель в Україні”.
✍️✍️Метою цього навчання було підвищити рівень знань і навичок учасників у сфері публічних закупівель в Україні, ознайомити їх з актуальними змінами в законодавстві та практичними аспектами застосування системи ProZorro.
👩‍🏫👩‍🏫 Навчання проводила Рубан Зінаїда Семенівна – викладач Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації, сертифікований тренер, консультант у сфері публічних закупівель. Вона розповіла про:
1) основні положення Закону України “Про публічні закупівлі” та його застосування в умовах воєнного стану;
2) вартісні межі закупівель та можливі інструменти закупівель;
3) кримінальну відповідальність за порушення законодавства про публічні закупівлі ;
4) новий професійний стандарт “Фахівець з публічних закупівель”;
5) зміни до Закону України “Про публічні закупівлі”, які набули чинності 14.07.2022 року.
🤝🤝Учасники навчання висловили свою подяку спікеру за цікаву та корисну інформацію, за можливість задавати питання та отримувати вичерпні відповіді, за дружню та позитивну атмосферу.
👨‍💼👩‍💼Навчання з публічних закупівель у Чернігові було важливим та ефективним заходом, який сприяв підвищенню професійної компетентності учасників, поглибленню їх знань та навичок у сфері публічних закупівель, а також розвитку діалогу та співпраці між різними суб’єктами закупівель.
🟦🟨Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.

Законодавство у сфері служби в органах місцевого самоврядування, практичні аспекти проходження служби

За спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Новели законодавства України про службу в органах місцевого самоврядування, практичні аспекти проходження служби» 10 листопада 2023 р. Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації проведено друге заняття для керуючих справами апаратів виконкомів рад територіальних громад області.
Друге заняття за цією програмою передбачає проведення трьох одноденних семінарів-навчань відповідно 10, 17 та 24 листопада 2023 р.
У ході навчання Валентин Дубок – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління ознайомив посадовців із змінами до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану.
Валентин Петрович зауважив, що відповідно до Закону України № 3384-ІХ особи, що зобов’язані подавати декларації, проте не зробили цього у 2022-2023 роках, мають подати декларацію не пізніше 31 січня 2024 року. До набрання чинності цього закону державні службовці не були зобов’язані декларувати свої статки під час дії військового стану, втім могли зробити це добровільно. Також він звернув увагу на те, що значно розширено строк подання виправленої декларації для всіх суб’єктів декларування і тепер він становить 30 днів (раніше – 7 днів). Закон також розширив кількість суб’єктів, які зобов’язані декларувати свій матеріальний стан і тепер включає посадових осіб юридичної особи публічного права (ч.1 статті 1 Закону). Нова редакція статті 45 Закону конкретизувала перелік осіб, чиї декларації не будуть відображатися у публічному доступі до закінчення дії правового режиму. Лише після 90 днів з дня звільнення/припинення їх повноважень, скасування воєнного стану чи повернення додому декларації таких осіб можуть бути опубліковані для цілодобового публічного доступу. Закон дозволяє посадовим особам отримувати подарунки, якщо такі подарунки не перевищують двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (5 368 грн.) та чотирьох прожиткових мінімумів (10 736 грн.) – якщо подарунки отримані від однієї особи/групи осіб протягом року. Також подарунки, що одержуються як відшкодування службового відрядження і здійснюється за рахунок державного/місцевого бюджету або міжнародних організацій не передбачають декларування тощо.
Крім цього, у перший день вебінару Ірина Соронович – завідувач сектора забезпечення доступу до публічної інформації апарату обласної державної адміністрації акцентувала увагу посадовців на питаннях організації і забезпечення доступу до публічної інформації. Ірина Володимирівна відповіла на ряд запитань слухачів, зокрема, що розуміється під «публічною інформацією» у Законі України «Про доступ до публічної інформації»? чи є інформація з обмеженим доступом публічною? у чому полягає відмінність між поняттями «запит» і «звернення»? як слід діяти, якщо лист містить і запит на інформацію, і звернення щодо надання роз’яснення (розгляду скарги тощо)? хто є розпорядником інформації в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації»?
Також Петро Підгайний – заступник директора центру допоміг публічним посадовцям розібратися в тому, що ж таке особиста ефективність і що можна зробити для її зростання серед співробітників органу місцевого самоврядування, адже успіх самоврядної структури багато в чому залежить від того, наскільки добре співробітники виконують свої завдання, а роботодавцю важливо знати, як мотивувати своїх співробітників і підвищувати їх особисту ефективність.
Вебінар за цією програмою здійснювався в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.