✍️✍️Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації

проведено за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» навчання для державних службовців місцевих державних адміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування області. На сьогодні ця тема досить актуальна, і участь у семінарі взяли понад 100 осіб.
Відкрив семінар директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Миколайович Бойко.
У перший день навчання начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління Валентин Петрович Дубок ознайомив посадовців із змінами до сучасного антикорупційного законодавства України. Особливу увагу приділив змінам законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. Також зауважив, що відповідно до Закону України № 3384-ІХ особи, що зобов’язані подавати декларації, проте не зробили цього у 2022-2023 роках, мають подати декларацію не пізніше 31 січня 2024 року, що нова редакція статті 45 Закону конкретизувала перелік осіб, чиї декларації не будуть відображатися у публічному доступі до закінчення дії правового режиму тощо.
У другий день вебінару заступник директора центру Наталія Володимирівна Коваленко розглянула зі слухачами психологічні аспекти запобігання корупційним правопорушенням в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
Проректор Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, професор Вячеслав Феодосійович Пузирний розкрив питання соціальних передумов, понять і сутності корупції в Україні та питання світового досвіду у сфері боротьби з корупцією.
Навчання здійснювалося за допомогою комунікаційної програми 3CX.

🎯Протидія торгівлі людьми і домашньому насильству

– про це йшла мова 16-17 листопада під час реалізації відповідної програми підвищення кваліфікації в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.
Учасники, а це представники органів влади та територіальних громад Чернігівщини обговорили такі питання:
✔️Вплив війни на проблему домашнього насильства.
✔️Національне законодавство щодо регулювання даної проблематики.
✔️Прояви домашнього насильства та труднощі ідентифікації постраждалих від домашнього насильства.
✔️Взаємодія та перенаправлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
✔️Державна політика у сфері забезпечення прав людини та запобігання торгівлі людьми.
✔️Соціальні аспекти вирішення проблеми торгівлі людьми.
✔️Протидія торгівлі людьми на місцевому рівні.
Спікери програми: 👩‍🏫 Марина Захаріна, доцент кафедри соціальної роботи національного університету «Чернігівська політехніка», кандидатка філософських наук та 👩‍🏫Юлія Велько, методист Чернігівського обласного центру соціальних служб.