Старости області розпочали другу сесію навчання за спеціальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації «Староста як місцевий лідер: правовий статус, повноваження, відповідальність».

Протягом чотирьох днів старости області вивчатимуть етичні стандарти поведінки в публічному управлінні, практичні аспекти етичної поведінки публічного службовця, дізнаються про правовий статус, повноваження та організація роботи старости в період воєнного стану та про альтернативні джерела енергії і технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області.
Слухачі приділять увагу питанню реалізації повноважень та обов’язків органів місцевого самоврядування щодо створення умов безпечного середовища та обговорять важливість емоційного інтелекту у лідерстві.
Під час зазначеного навчання старости опанують деякі практичні навички залучення додаткових ресурсів до старостинських округів та дізнаються про формування фінансової основи місцевого самоврядування. В рамках навчання слухачі обговорять актуальні питання надання соціальної підтримки населенню та дізнаються деякі нюанси максимально продуктивної організації робочого часу.
Для висвітлення зазначених тем будуть залучені: Мацокін Андрій Павлович – експерт проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», Зінченко Сергій Васильович ‒ голова осередку енергоаудиторів Чернігівської області, технічний експерт проєктів «Угода мерів» та GIZ, Моргун Олексій Олександрович – викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, Котенко Тетяна Миколаївна – керівник НКП Горизонт 2020 за напрямком «Малі та середні підприємства» Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат економічних наук, Силенко Микола Федосійович – виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, кандидат економічних наук та інші.
Друга сесія навчання завершиться онлайн тестуванням слухачів.