ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ОСІБ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ

23 листопада 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів очне навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Військовий облік. Робота місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо організації та ведення військового обліку».
Цільова аудиторія: державні службовці Ніжинської районної державної адміністрації, посадові особи органів місцевого самоврядування Ніжинського району, представники підприємств, установ та організацій.
Загальна мета навчання: надати слухачам теоретично-практичні знання щодо ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів в державних органах на підприємствах, в установах та в організаціях.
Під час навчання Олена Тимошенко – завідувач сектора мобілізаційної роботи Чернігівської обласної військової адміністрації та Сергій Замостьев – представник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки розповіли учасникам семінару про:
� Нормативно-правове регулювання ведення військового обліку.
� Організацію та документообіг військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підприємствах.
� Бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
� Взаємодію з ТЦК та СП. Контроль та перевірка стану персонального військового обліку на підприємстві.
� Порядок проведення перевірок ведення військового обліку.
� Взаємодію з перевіряючими органами.
Присутні цікавилися питаннями: що таке облікові дані військовозобов’язаних? Ким здійснюється організація та ведення військового обліку? На підставі чого ведеться військовий облік? Які тепер види військового обліку? Кого ставлять на військовий облік? Які з’явилися особливості ведення військового обліку підприємствами, установами організаціями? Чи змінилась відповідальність призовників, військовозобов’язаних та резервістів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону?
У навчанні взяло участь 65 учасників.
За підсумками навчання учасники семінару отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.

Державно-приватне партнерство

З питаннями, що стосуються Державно-приватного партнерства були ознайомлені понад 90 представників органів місцевого самоврядування та місцевих рад, які взяли участь у навчанні «Державно-приватне партнерство (ДПП): міжнародний досвід та українські реалії», яке організував Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації.
Мета навчання полягала в ознайомленні учасників із суттю та особливостями Державно-приватного партнерства, враховуючи міжнародний досвід та українські реалії. У ході заходу відбулося ретельне вивчення механізмів ДПП, законодавства, життєвого циклу проекту та найкращих практик реалізації ДПП як в Україні, так і за її межами.
Юлія Суховерха, Начальник відділу супроводження проєктів ДПП Державної організації «Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства» та Севастьян Артем, представник Агенції регіонального розвитку Чернігівської , звернули увагу на:
1. Питання механізмів ДПП;
2. Аспекти законодавства ДПП та життєвого циклу проєкту;
3. Найкращі практики реалізації ДПП, доповнені міжнародним досвідом та перспективами для України;
4. Перевагах державно-приватного партнерства;
5. Факторах інвестиційної привабливості та шляхах залучення інвесторів до громад.
Навчання стало ефективним інструментом для підвищення обізнаності та зацікавленості посадових осіб місцевого самоврядування у розвитку ДПП у своїх громадах. Учасники отримали корисну інформацію про механізми, законодавство, життєвий цикл, найкращі практики та переваги ДПП, а також мали можливість обговорити свої питання з експертами.
Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.