📖Про етику та доброчесність в роботі публічного службовця говорили в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації в межах реалізації однойменної програми підвищення кваліфікації.
✍️Учасниками навчання були державні службовці місцевих державних адміністрацій та посадові особи місцевого самоврядування Чернігівщини.
Зміст навчання, що завершилось 24 листопада охоплював такі теми:
📎 Етичні стандарти поведінки в публічному управлінні.
📎 Доброчесність як необхідна морально-етична складова діяльності державного службовця.
📎 Практичні аспекти етичної поведінки публічного службовця: етика ділового спілкування та етика телефонної розмови.
📎 Стандарти професійної етики державних службовців: світова практика.
📎 Етичне лідерство в державному секторі.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ОСІБ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ

23 листопада 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів очне навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Військовий облік. Робота місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо організації та ведення військового обліку».
Цільова аудиторія: державні службовці Ніжинської районної державної адміністрації, посадові особи органів місцевого самоврядування Ніжинського району, представники підприємств, установ та організацій.
Загальна мета навчання: надати слухачам теоретично-практичні знання щодо ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів в державних органах на підприємствах, в установах та в організаціях.
Під час навчання Олена Тимошенко – завідувач сектора мобілізаційної роботи Чернігівської обласної військової адміністрації та Сергій Замостьев – представник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки розповіли учасникам семінару про:
� Нормативно-правове регулювання ведення військового обліку.
� Організацію та документообіг військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підприємствах.
� Бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
� Взаємодію з ТЦК та СП. Контроль та перевірка стану персонального військового обліку на підприємстві.
� Порядок проведення перевірок ведення військового обліку.
� Взаємодію з перевіряючими органами.
Присутні цікавилися питаннями: що таке облікові дані військовозобов’язаних? Ким здійснюється організація та ведення військового обліку? На підставі чого ведеться військовий облік? Які тепер види військового обліку? Кого ставлять на військовий облік? Які з’явилися особливості ведення військового обліку підприємствами, установами організаціями? Чи змінилась відповідальність призовників, військовозобов’язаних та резервістів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону?
У навчанні взяло участь 65 учасників.
За підсумками навчання учасники семінару отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.

Державно-приватне партнерство

З питаннями, що стосуються Державно-приватного партнерства були ознайомлені понад 90 представників органів місцевого самоврядування та місцевих рад, які взяли участь у навчанні «Державно-приватне партнерство (ДПП): міжнародний досвід та українські реалії», яке організував Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації.
Мета навчання полягала в ознайомленні учасників із суттю та особливостями Державно-приватного партнерства, враховуючи міжнародний досвід та українські реалії. У ході заходу відбулося ретельне вивчення механізмів ДПП, законодавства, життєвого циклу проекту та найкращих практик реалізації ДПП як в Україні, так і за її межами.
Юлія Суховерха, Начальник відділу супроводження проєктів ДПП Державної організації «Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства» та Севастьян Артем, представник Агенції регіонального розвитку Чернігівської , звернули увагу на:
1. Питання механізмів ДПП;
2. Аспекти законодавства ДПП та життєвого циклу проєкту;
3. Найкращі практики реалізації ДПП, доповнені міжнародним досвідом та перспективами для України;
4. Перевагах державно-приватного партнерства;
5. Факторах інвестиційної привабливості та шляхах залучення інвесторів до громад.
Навчання стало ефективним інструментом для підвищення обізнаності та зацікавленості посадових осіб місцевого самоврядування у розвитку ДПП у своїх громадах. Учасники отримали корисну інформацію про механізми, законодавство, життєвий цикл, найкращі практики та переваги ДПП, а також мали можливість обговорити свої питання з експертами.
Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.

Про управління побутовими відходами в громаді

Про управління побутовими відходами в громаді йшлося під час виїзного семінару за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Охорона навколишнього середовища в громаді:

правові та практичні аспекти», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення 21 листопада 2023 року у Киїнській сільській раді.
Цільова аудиторія – це працівники апарату сільської ради, її структурних підрозділів, старости, депутати.
У ході семінару Ігор Михайлов – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, акцентував увагу присутніх на тому, що Закон України «Про управління відходами» закладає основу сучасного менеджменту відходів, відповідно до вимог ЄС. Документ дозволяє впровадити основоположні принципи та положення європейського законодавства у сфері управління відходами, зокрема запровадження ієрархії управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника у галузі управління відходами, що виникли внаслідок його господарської діяльності.
Планування системи управління відходами на національному,
регіональному та місцевому рівнях передбачає:
• Запровадження системи розширеної відповідальності виробника
• Поступове створення сучасної інфраструктури та об’єктів збирання та
оброблення відходів
• Удосконалення процесів управління відходами, у т.ч. ліцензійної і дозвільної системи, інформаційного забезпечення в сфері управління відходами
Крім цього, Ігор Анатолійович розповів про охорону, утримання і використання зелених насаджень. Зокрема, про Порядок оформлення дозволів на видалення зелених насаджень, організацію та виконання робіт з вирубки або знесення зелених насаджень та оформлення підприємством результатів видалення зелених насаджень тощо.
Учасники навчання цікавились питання, що стосувалися основних способів утилізації твердих побутових відходів; відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами; вимог щодо зберігання та видалення відходів тощо.

Старости області розпочали другу сесію навчання за спеціальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації «Староста як місцевий лідер: правовий статус, повноваження, відповідальність».

Протягом чотирьох днів старости області вивчатимуть етичні стандарти поведінки в публічному управлінні, практичні аспекти етичної поведінки публічного службовця, дізнаються про правовий статус, повноваження та організація роботи старости в період воєнного стану та про альтернативні джерела енергії і технічно досяжний потенціал використання альтернативних джерел енергії Чернігівської області.
Слухачі приділять увагу питанню реалізації повноважень та обов’язків органів місцевого самоврядування щодо створення умов безпечного середовища та обговорять важливість емоційного інтелекту у лідерстві.
Під час зазначеного навчання старости опанують деякі практичні навички залучення додаткових ресурсів до старостинських округів та дізнаються про формування фінансової основи місцевого самоврядування. В рамках навчання слухачі обговорять актуальні питання надання соціальної підтримки населенню та дізнаються деякі нюанси максимально продуктивної організації робочого часу.
Для висвітлення зазначених тем будуть залучені: Мацокін Андрій Павлович – експерт проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», Зінченко Сергій Васильович ‒ голова осередку енергоаудиторів Чернігівської області, технічний експерт проєктів «Угода мерів» та GIZ, Моргун Олексій Олександрович – викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, Котенко Тетяна Миколаївна – керівник НКП Горизонт 2020 за напрямком «Малі та середні підприємства» Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат економічних наук, Силенко Микола Федосійович – виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, кандидат економічних наук та інші.
Друга сесія навчання завершиться онлайн тестуванням слухачів.

✍️✍️Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації

проведено за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» навчання для державних службовців місцевих державних адміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування області. На сьогодні ця тема досить актуальна, і участь у семінарі взяли понад 100 осіб.
Відкрив семінар директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Миколайович Бойко.
У перший день навчання начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції обласної державної адміністрації, магістр державного управління Валентин Петрович Дубок ознайомив посадовців із змінами до сучасного антикорупційного законодавства України. Особливу увагу приділив змінам законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. Також зауважив, що відповідно до Закону України № 3384-ІХ особи, що зобов’язані подавати декларації, проте не зробили цього у 2022-2023 роках, мають подати декларацію не пізніше 31 січня 2024 року, що нова редакція статті 45 Закону конкретизувала перелік осіб, чиї декларації не будуть відображатися у публічному доступі до закінчення дії правового режиму тощо.
У другий день вебінару заступник директора центру Наталія Володимирівна Коваленко розглянула зі слухачами психологічні аспекти запобігання корупційним правопорушенням в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
Проректор Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, професор Вячеслав Феодосійович Пузирний розкрив питання соціальних передумов, понять і сутності корупції в Україні та питання світового досвіду у сфері боротьби з корупцією.
Навчання здійснювалося за допомогою комунікаційної програми 3CX.

🎯Протидія торгівлі людьми і домашньому насильству

– про це йшла мова 16-17 листопада під час реалізації відповідної програми підвищення кваліфікації в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.
Учасники, а це представники органів влади та територіальних громад Чернігівщини обговорили такі питання:
✔️Вплив війни на проблему домашнього насильства.
✔️Національне законодавство щодо регулювання даної проблематики.
✔️Прояви домашнього насильства та труднощі ідентифікації постраждалих від домашнього насильства.
✔️Взаємодія та перенаправлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
✔️Державна політика у сфері забезпечення прав людини та запобігання торгівлі людьми.
✔️Соціальні аспекти вирішення проблеми торгівлі людьми.
✔️Протидія торгівлі людьми на місцевому рівні.
Спікери програми: 👩‍🏫 Марина Захаріна, доцент кафедри соціальної роботи національного університету «Чернігівська політехніка», кандидатка філософських наук та 👩‍🏫Юлія Велько, методист Чернігівського обласного центру соціальних служб.

‼️”Вікіпедія – ефективний інструмент промоції громади”

🗣🗣Саме з такої фрази розпочалось навчання у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації, яке об’єднало 50 учасників-працівників апаратів виконкомів рад та старост.
✍️✍️Метою навчання було надати учасникам комплексні знання щодо використання Вікіпедії та інших інструментів для підвищення популяризації їхніх громад. Учасники мали можливість оволодіти навичками написання статей, уникнення поширення неправдивої інформації, а також використання Вікіпедії як платформи для ефективного представлення своєї громади не тільки в Україні, а й у світі.
🧑‍🏫🧑‍🏫Спікерами на навчанні були Сергій Петров – дописувач української Вікіпедії з 2009 року, член ГО «Вікімедіа Україна», ініціатор конкурсу для публічних бібліотек Харківської області «ВікіХарківщина» (м. Харків) та Антон Процюк – адміністратор української Вікіпедії, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» (м. Київ).
На початку кожної теми вони проводили опитування серед учасників, аби зрозуміти наскільки ці обізнані у темі.
Вони розповіли про:
– Основи роботи з Вікіпедією: створення та редагування статей;
– Уникання поширення фейкової і неправдивої інформації;
– Використання Вікіпедії для представлення та популяризації громади;
– Правила та практики додавання ілюстрацій без порушення авторських прав.
🤝🤝Навчання з теми «Інструменти промоції громади (Вікіпедія та ін.) для працівників апаратів виконкомів рад, старост» було успішним та корисним заходом, який дозволив учасникам пізнати Вікіпедію з нового боку, як потужний ресурс для просування громади в Інтернеті.
🟦🟨Центр дякує усім учасникам за активну участь у навчанні. Для отримання додаткової інформації та можливості брати участь у майбутніх семінарах, будь ласка, звертайтеся до нашого закладу за контактами, наведеними на офіційних веб-ресурсах.

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ ПОСАДОВЦІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

14 листопада 2023 року в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалась ІІІ сесія навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування. Учасники навчання – спеціалісти апаратів виконкомів рад територіальних громад, виконавчих апаратів районних рад.
Упродовж трьох днів передбачається розгляд тем стосовно забезпечення виконавської дисципліни в органах місцевого самоврядування, організації і здійснення контролю за виконанням документів та розпоряджень; організації роботи із запитами, зверненнями та листами депутатів усіх рівнів; застосування інструментів маркетингу території та брендингу; здійснення ефективних комунікацій у процесі публічного управління.
У ході вебінару публічним посадовцям розкажуть про планування роботи й робочого часу (тайм-менеджмент) та про лідерство як соціально-психологічний феномен тощо.
Крім цього посадові особи місцевого самоврядування ознайомляться з темами, що стосуються мови як складової національної культури; писемної форми спілкування посадовців; застосування норм нового українського правопису; використання мовностилістичних норм в професійному спілкуванні.
Третя сесія навчання здійснюватиметься в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ, та завершиться підсумковим комп’ютерним тестуванням й отриманням сертифікатів про підвищення кваліфікації.

ПУБЛІЧНА СЛУЖБА І ПРАВА ЛЮДИНИ

📍«ПУБЛІЧНА СЛУЖБА І ПРАВА ЛЮДИНИ»
навчання за такою програмою для посадовців області проведено Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації 08 та 09 листопада 2023 р.
📍Заняття дозволяє учасникам та учасницям отримати або посилити власні компетентності щодо основ концепції прав людини та застосування принципів прав людини під час виконання посадових обов’язків. Завдяки практичним прикладам присутні мали можливість розібратися у змісті окремих стандартів прав людини. Також увагу приділено темі прав осіб з інвалідністю, універсального дизайну і доступності.
📍Навчання провів Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини в Чернігові.