ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ У ФОРМІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

07 грудня 2023 року Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації провів навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Використання відкритих даних публічними службовцями у своїй діяльності».
Цільова аудиторія: державні службовці апарату, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій.
Основна мета програми підвищення кваліфікації – підвищення рівня професійної компетентності публічних службовців щодо пошуку та аналізу публічної інформації, яку оприлюднюють органи влади у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безплатний доступ до неї, а також її подальше використання для ефективного виконання функціональних обов’язків.
У ході навчання Денис ГУБАШОВ – експерт із відкритих даних, аналітик, акцентував увагу державних службовців на тому, що відкриті данні є необхідною умовою втілення концепції відкритого урядування та його ключовою складовою. Більшість інформації, розпорядниками якої є державні органи, за винятком конфіденційної та таємної інформації, може стати відкритими даними. Відкриття державних даних підвищує рівень прозорості та підзвітності у діяльності органів державної влади, участі громадян в державному управлінні, сприяє більш ефективному використанню державних ресурсів, дозволяє покращити якість надання публічних послуг, а також сприяє розвитку інноваційного бізнесу та створенню соціально корисних сервісів. Основним джерелом відкритих даних є портали відкритих даних міжнародних організацій, офіційні державні портали, портали громадських організацій тощо.
Під час візуалізованої лекції-бесіди Денис Олегович ознайомив учасників навчання з тематикою, що стосувалася:
– Публічної інформації та відкритих даних
– Основ роботи з даними, типів даних та ключових понять
– Алгоритмів роботи з даними
– Підготовки даних до роботи, помилок при роботі із даними
– Інструментів для роботи з даними
Крім цього, програма навчання передбачала самостійне опрацювання учасниками навчання освітнього курсу «Відкриті дані для державних службовців», що розміщений на сайті «Дія. Освіта» та проходження фінального тесту.
Державні службовці цікавилися питаннями: у чому полягає відмінність понять «відкриті дані», «публічна інформація», «публічна інформація у формі відкритих даних»?; чи можна стягувати плату за надання відкритих даних? чи існують обмеження або умови використання наборів даних? чи передбачена відповідальність, якщо користувачі змінять інформацію або будуть її продавати? які обов’язки існують у розпорядників інформації щодо оприлюднення відкритих даних? які набори необхідно оприлюднювати у формі відкритих даних? яка існує відповідальність за не оприлюднення наборів даних? та ін.
Навчання здійснювалося в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.